PLATFORMA CYFROWA nc+

Platforma cyfrowa nc+ zadebiutowała w Polsce dokładnie w 18. rocznicę uruchomienia CANAL+, 21 marca.  nc+, powstała z połączenia  dwóch liderów rynku – CYFRA+ i n.
Przez szereg lat obydwie firmy konkurowały ze sobą w obszarze treści i technologii wyznaczając nowe kierunki rozwoju telewizji w Polsce. Od 2006 roku fani sportu oraz  miłośnicy kina mieli zmagali się z problemem wyboru oferty, która da im pełną satysfakcję. Klienci musieli śledzić nieustanną rywalizację obydwu platform, by móc skorzystać z najbardziej atrakcyjnej propozycji.  Niektórym nie pozostawało nic innego niż zakup obydwu ofert od konkurencyjnych dostawców.
CANAL+, jako pierwsza płatna telewizja w Polsce (powstała 21 marca 1995 roku), od  początku stawia na formułę sportowo-filmową, pokazując na żywo najbardziej prestiżowe rozgrywki i światowe produkcje tuż po premierach kinowych. Trzy lata później, 16 listopada 1998 roku, CANAL+ Polska wkracza w kolejny etap rozwoju uruchamiając platformę CYFRA+.  Abonenci mogą korzystać z bogatych możliwości telewizji cyfrowej z pierwszą w Polsce tak szeroką ofertą programową.  Zyskują dostęp do kilkudziesięciu polskich i zagranicznych programów, w tym do oferty premium, emitowanej  w trzech kanałach –  CANAL+ , CANAL+ Żółtym
i  CANAL+ Niebieskim.
12 października 2006 roku w spektakularny sposób debiutuje nowy gracz, platforma n. Telewizja n stawia na najnowsze technologie oddając już w listopadzie w ręce abonentów dekoder HD z nagrywarką wyposażony w twardy dysk. Dzięki rewolucyjnej usłudze PVR (przewijanie, zatrzymywanie i nagrywanie wybranych pozycji)
i ofercie nSportHD n-ka dystansuje konkurencję i staje się liderem technologicznym wśród platform cyfrowych w Polsce. Platforma n rewolucjonizuje także rynek dając dostęp do programów w jakości HD wszystkim swoim użytkownikom.
Z momentem wprowadzenia na rynek platformy n rozpoczyna się prawdziwy „wyścig zbrojeń”. n i CYFRA+ konkurując o wymagającego klienta, rywalizują w obszarze praw telewizyjnych i technologii.
Już dwa miesiące po starcie platforma n jako pierwsza wprowadza usługę VOD – wypożyczalnię filmów i programów na życzenie jeszcze silniej demonstrując doskonałe zaplecze technologiczne.

W tym samym miesiącu CANAL+ przeprowadza transmisję sportową w standardzie HD, a od 2007 regularnie prezentuje mecze polskiej Ekstraklasy i lig zagranicznych w najlepszej  rozdzielczości. W 2007 roku udostępnia również nowoczesne dekodery z twardym dyskiem.
We wrześniu 2007 r. platforma n wprowadza  TVOD (transakcyjne VOD) pod nazwą – Premiery VOD, dzięki której abonent może wybrać z szerokiej oferty filmów interesującą go pozycję i dokonać pojedynczego zakupu praktycznie natychmiast.
CYFRA+  wprowadza usługę Multiroom (sierpień 2009 r.), umożliwiając niezależny odbiór różnych kanałów na dwóch telewizorach w ramach jednego abonamentu.
n nie pozostaje w tyle – w listopadzie 2010 startuje z funkcjonalnością  nMultiroom HD.
W tle rozgrywa się walka o treści i prawa do transmisji. We wrześniu 2009 platforma n przejmuje kontrakty z wytwórniami Paramount Pictures i DreamWorks, studiami związanymi wcześniej z CANAL+.
Stawiając na fanów sportu, CANAL+ realizuje pierwszą w kraju transmisję w technologii 3D z meczu Wisła Kraków – Odra Wodzisław (15 maja 2010 r.). Następnego dnia, jako pierwsza stacja w Polsce pokazuje film zrealizowany w stereoskopii – animację w reżyserii Henry’ego Selicka „Koralina i tajemnicze drzwi”. Telewizja n również dostrzega potencjał w technologii 3D  uruchamiając w grudniu 2010 usługę  „nShow 3D”, w ramach której regularnie prezentuje programy w trzecim wymiarze.
Platforma n uruchamia rodzinę czterech kanałów nPremium w grudniu 2011 r. aby konkurować z kanałami CANAL+. Od stycznia 2012 dysponuje wyłącznymi umowami z  20th Century Fox, Monolith Films, MGM i  pozyskanymi wcześniej DreamWorks oraz Paramount Pictures.
Platforma n udostępnia usługę nVOD net, dzięki której po podłączeniu dekoderów do sieci abonenci otrzymują dostęp do tysięcy dodatkowych klipów wideo i filmów. W grudniu platforma n uruchamia przełomową nGo – to dostęp do kanałów  telewizyjnych oraz korzystanie z serwisów internetowych VOD na urządzeniach mobilnych – nie ważne, gdzie i kiedy się znajdujemy.
Platformy łączą się, a na czele przedsięwzięcia staje Julien Verley, dotychczasowy wiceprezes grupy CANAL+. Spekulacje na temat nowej oferty sięgają zenitu. Wszyscy z niecierpliwością czekają na nową propozycję zastanawiając się, co przyniesie nc+. Premiera nc+ odbywa się pierwszego dnia wiosny, w 18-tą rocznicę urodzin CANAL+ w Polsce i jest prawdziwym początkiem nowej ery cyfrowej rozrywki.

Zostań naszym partnerem!

Wiemy jak sprawnie i profesjonalnie budować relacje oraz wspólnie realizować projekty. Chętnie podzielimy się wiedzą na temat społecznie odpowiedzialnego biznesu oraz pokażemy jakie korzyści może przynieść komercyjnym firmom. Zapoznaj się z naszą ofertą!