Nawiąż współpracę jako firma!

Odpowiedzialność społeczna ma realne przełożenie na realizację wyników biznesowych. Chciałbyś zorganizować szkolenie lub wesprzeć Podopiecznych Fundacji? Zostań naszym Partnerem!

Współpraca, która robi różnicę!

0 + mln zł
przekazaliśmy Podopiecznym
1000000 +
użytkowników stron
5000 +
zasięgu na Facebooku

Nasza gwarancja

Profesjonalizm

Mamy wieloletnie doświadczenie we współpracy z największymi firmami w Polsce. W opinii naszych partnerów jesteśmy transparentni, efektywni i godni zaufania. Posiadamy też wypracowane standardy komunikacji z biznesem.

Wyniki

Wspieranie działań dobroczynnych ma przełożenie na realizację wyników biznesowych. 80% ludzi chętniej wybiera produkty firm, które są zaangażowane społecznie.

Rozpoznawalność

Jesteśmy jedną z największych fundacji onkologicznych w Polsce. Nasze działania na FB śledzi ponad 140 000 fanów. Regularnie pojawiamy się też w telewizji, prasie i innych mediach.

Realny wpływ na rzeczywistość

Rak to nie jest problem marginalnej grupy. Co czwarty z nas zachoruje na nowotwór, niemal każdy spotka się z tą chorobą wśród bliskich i przyjaciół. Dlatego wszyscy musimy podjąć działania w tym temacie.

Wybrane współprace

Rekomendacje

Oferta szkoleniowa

“Zdrowie na pierwszym miejscu” – to szkolenie, podczas którego ekspert z dziedziny onkologii przybliży Twoim pracownikom zasady profilaktyki nowotworowej. W zależności od indywidualnych potrzeb Twoich pracowników, możemy skupić się na profilaktyce nowotworów kobiecych lub męskich. Przedstawimy metody zmniejszające ryzyko zachorowania na nowotwór oraz pokażemy, jak reagować w przypadku zauważenia niepokojących objawów u siebie.

Skontaktuj się!

Mateusz Latopolski
Koordynator ds. fundraisingu korporacyjnego

Mateusz Latopolski
Koordynator ds. fundraisingu korporacyjnego

[email protected]

+48 577 988 449

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.