12. edycja kampanii „Wygrać z rakiem”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

W dzisiejszym wydaniu Dziennika Rzeczpospolita oraz na portalu www.byczdrowym.info ukazała się kolejna, dwunasta edycja ogólnopolskiej kampanii „Wygrać z rakiem” grupy Mediaplanet Poland.

Projekt stanowi encyklopedię wiedzy nt. diagnostyki, leczenia i profilaktyki nowotworów, które wcześnie wykryte, są do pokonania.

Poruszona została tematyka związana m.in. z zachowaniem płodności, radioterapią i nowotworami kobiecymi. Eksperci zwrócili uwagę, że warto zabezpieczyć przyszłość swoją i swoich bliskich na wypadek zachorowania na raka oraz opowiedzieli jak powinna wyglądać skuteczna terapia onkologiczna.

Wsparcia merytorycznego udzielili m.in.:
• Dr n med. Janusz Meder – Prezes Polskiej Unii Onkologii
• Dr Jarosław Woroń – Polskie Towarzystwo Badania Bólu
• Fundacja Kwiat Kobiecości
• Jarosław Gośliński – Prezes Portalu www.zwrotnikraka.pl i www.immuno-onkologia.pl
• Marek Kopyść – Prezes Fundacji CANCER FIGHTERS
• Ewa Grabiec Raczak – Prezes Zarządu Stowarzyszenia Amazonki Warszawa Centrum
• Wojciech Wiśniewski – Rzecznik Fundacji Onkologicznej Alivia
• Fundacja Rak’n’Roll

Fundacja Alivia objęła kampanię patronatem. Zapraszamy do lektury: www.byczdrowym.info

Nie moglibyśmy działać bez wsparcia naszych Darczyńców. Pomóż nam działać dalej!

monster-aim-1.png

 

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Program Skarbonka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.