Gdzie najbliżej i najtaniej zrobić badanie? Sprawdź na portalu Cenomed.pl

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Na badania refundowane przez NFZ czasem trzeba czekać całymi miesiącami. Dlatego wiele osób decyduje się na zapłacenie za nie z własnej kieszeni. Jak znaleźć ośrodek, w którym najbliżej, najszybciej i najtaniej uzyskamy możliwość wykonania rezonansu czy tomografii?

Gdy podejrzewana jest choroba nowotworowa, badanie musi być wykonane niezwykle szybko. Każdy dzień opóźnienia w postawieniu diagnozy, a co za tym idzie rozpoczęciu leczenia, wiąże się z ryzykiem, że choroba rozwinie się do stadium, w którym nie będzie możliwości skutecznego leczenia.

Wyszukaj badanie w kilkanaście sekund

Cenomed.pl to serwis internetowy stworzony przez pacjentów i dla pacjentów, którzy pilnie potrzebują diagnostyki obrazowej (rezonansu, tomografii lub badania PET).  Diagnostyka obrazowa jest szeroko stosowana w medycynie: onkologii, neurologii, traumatologii, ortopedii, endokrynologii. Jest szczególnie istotna w diagnostyce chorób nowotworowych oraz późniejszym monitorowaniu skuteczności leczenia.

Portal powstał z myślą o osobach poszukujących informacji na temat cen oraz dostępności badań w poszczególnych miastach. Dzięki serwisowi Cenomed.pl możemy bez wychodzenia z domu znaleźć odpowiedni ośrodek medyczny i przez internet umówić się na badanie w atrakcyjnej cenie. Zwykle, żeby znaleźć informacje o ośrodkach w swojej okolicy, musimy spędzić dużo czasu w internecie na poszukiwaniach. Na portalu Cenomed trwa to kilkanaście sekund. Pozwala to oszczędzić czas, koszty badania, a także koszty związane z ewentualnymi dojazdami.

Jesteś pacjentem onkologicznym?

Uzyskaj wsparcie dopasowane do Twoich potrzeb! Nie ma żadnego haczyka! Po prostu kliknij i sprawdź naszą ofertę.

Szybko i tanio zrób badanie diagnostyczne

Na prostej w obsłudze stronie internetowej Cenomed.pl znajdziesz porównywarkę cen badań diagnostycznych, takich jak rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa, PET-CT.

Serwis umożliwia szybkie sprawdzenie, w jakim ośrodku badanie jest wykonywane najtaniej, najszybciej i najlepiej oraz umówienie się na procedurę, także poza godzinami pracy ośrodków.

Cenomed bardzo mi pomógł w umówieniu na pilne badanie tomografii komputerowej dla mojego męża.  Odpowiedź była natychmiastowa, wizyta umówiona na następny dzień, co było dla mnie szokiem. Umówić się na badanie TK w Warszawie już następnego dnia to coś niesamowitego. Rozmowa z konsultantem – jego empatia i zaangażowanie – to wszystkie cechy usługi na najwyższym europejskim poziomie

– mówi pani Teresa z Warszawy. Podobnego zdania jest pani Katarzyna z Wrocławia:

Profesjonalne badania to kosztowna sprawa. Dzięki Cenomed.pl sytuacja się zmienia: bardzo prosta, intuicyjna i skuteczna wyszukiwarka!.

Korzystaj za darmo

Cenomed.pl to portal z misją – bezpłatnie służy pacjentom do porównania ofert placówek medycznych, szybszego i komfortowego umówienia się na potrzebne im badania w atrakcyjnej cenie lub lokalizacji. Korzystanie z niego, jak również usług dedykowanego konsultanta oraz informacji dodatkowych o badaniach, nic nie kosztuje. To serwis, który oszczędza czas, nerwy i pieniądze osób chorych i wymagających pilnej diagnostyki, a jednocześnie działa w poszanowaniu ich prawa do informacji, wyboru i komfortu oraz sprawnego monitorowania stanu zdrowia.

Zapisz się na badanie online, przez komputer, tablet, telefon

Na portalu Cenomed.pl możesz umówić się na badanie przez komputer, tablet, a nawet telefon. Nie musisz dzwonić do placówki medycznej, wystarczy, że wypełnisz formularz zapisu na portalu, a konsultant umówi cię na badanie w wybranej placówce. Dodatkowo otrzymujesz dostęp do informacji i wiarygodnych opinii na temat ośrodka diagnostycznego, a także telefoniczną pomoc konsultanta. W poradniku Cenomed.pl znajduje się również opis badań diagnostycznych z informacjami o procedurach, rodzajach badań i sposobie przygotowania się na nie.

Szybki dostęp do nowoczesnej diagnostyki obrazowej to dla wielu pacjentów nie tyle możliwość, co bardzo pilna konieczność umożliwiająca precyzyjne postawienie diagnozy. Samodzielne wyszukanie, gdzie jest wykonywane dane badanie i zadzwonienie do ponad 150 ośrodków to niemal niewykonalne zadanie. Teraz wszystko się zmienia. Pacjenci w ciągu krótkiej chwili mogą wyszukać niezbędne dane i umówić się na wizytę w korzystnej dla niego lokalizacji, cenie lub według wybranych preferencji

mówi Łukasz Ignaczak, manager projektu.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.