Światowy Kongres Diagnostyka i Leczenie Raka Piersi

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Senologic International Society (SIS) i Polskie Towarzystwo do Badań nad Rakiem Piersi zaprasza na XIX Światowy Kongres SIS, który odbędzie się w dniach 5-8 maja 2016 r. w Warszawie.

W nawiązaniu do poprzednich konferencji, XIX Światowy Kongres SIS skupia się na najnowszych innowacjach i dynamice klinicznej dotyczącej diagnostyki piersi.

To pierwszy kongres SIS, który odbędzie się w Polsce, w Warszawie, w hotelu HILTON 4* w centrum miasta.

Kolejny raz kongres skupia na sobie bardzo duże zainteresowanie w kręgach światowej onkologii. Wykłady oraz warsztaty organizowane w trakcie kongresu przedstawiają najnowsze doniesienia i osiągnięcia z zakresu zarówno kompleksowego leczenia nowotworów piersi, w tym chirurgii, chemioterapii i radioterapii, jak również późniejszej opieki nad chorymi i poprawy standardu ich życia.

Współorganizatorem kongresu  jest „Polskie Towarzystwo do Badań nad Rakiem Piersi„, prowadzone przez Pana Profesora Tadeusza Pieńkowskiego.

Program konferencji znajduje się na stronie: siscongress.org

Dla uczestników z Polski istnieje możliwość zwolnienia z części opłaty rejestracyjnej w wysokości 50%. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt telefoniczny: 533 783 303 / 22 851 67 05.

Informacje o sis congress

Nie moglibyśmy działać bez wsparcia naszych Darczyńców. Pomóż nam działać dalej!

monster-aim-1.png

 

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Program Skarbonka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.