Walka z rakiem – 13. edycja kampanii Mediaplanet

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

W dzienniku Rzeczpospolita oraz na stronie www.byczdrowym.info ukazało się dzisiaj trzynaste wydanie edycji projektu „Walka z rakiem”. Jest to kompendium wiedzy o profilaktyce, diagnostyce i leczeniu nowotworów.

W publikacji poruszona została tematyka związana m.in. z leczeniem bólu onkologicznego, rakiem nerki, nowotworami kobiecymi oraz tym jak w sezonie zimowym powinna wyglądać profilaktyka czerniaka.Z okładki uśmiecha się do nas Alicja Wochowska – była podopieczna Fundacji Herosi. W wydanie zaangażowali się wybitni polscy i zagraniczni eksperci między innymi: Polska Unia Onkologii z Dr Januszem Mederem, Prof. Xavier Leleu – Kierownik Oddziału Hematologii i Kliniki Szpiczaka w Szpitalu „La Miletrie’’ we Francji, Prof. Roman Hajek Wicerektor ds. Strategii i Rozwoju Uniwersytetu Ostrawskiego w Czechach, Prof. Jan Dobrogowski oraz Dr n med. Magdalena Kocot-Kępska z Polskiego Towarzystwa Badania Bólu, Prof. nadzw. dr hab. n med. Lucjan Wyrwicz z Centrum Onkologii Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, Prof. dr hab. med. Piotr Rutkowski Przewodniczący Rady Naukowej Akademii Czerniaka – sekcji naukowej Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej oraz Dr Leszek Dudziński Wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej. Wsparcia merytorycznego udzieliły Stowarzyszenia i Fundacje oraz Organizacje działające na rzecz Pacjentów m.in. Alivia – Fundacja Onkologiczna, Stowarzyszenie Kobiet z Problemami Onkologiczno-Ginekologicznymi „Magnolia”, Stowarzyszenie „Amazonki” Warszawa-Centrum i Fundacja Herosi oraz zespół agencji Eleven ZETT Productions.

Jest to autorskie wydanie grupy mediowej Mediaplanet realizowane od 2008 roku. Z ramienia Mediaplanet publikację koordynowała Paulina Pietruczuk.

Publikację objęliśmy swoim Patronatem.
Polecamy gorąco!

Załóż zbiórkę na 1,5% podatku!

Pokryj koszty leków, badań, prywatnych konsultacji oraz dojazdów. Nie ma żadnego haczyka!

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.