“Wspólnie pokonajmy raka” już w księgarniach

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

22 września, nakładem wydawnictwa Znak ukazała się książka napisana przez prof. dr hab. n. med. Krzysztof Składowskiego i jego dwie pacjentki  “Wspólnie pokonajmy raka”. To ważna pozycja dla chorych i osób wspierających, zaangażowanych w proces leczenia, jako że daje odpowiedzi na wiele pytań związanych z tematem chorób onkologicznych. Omawia przyczyny powstawania nowotworów, ich rodzaje, sposoby diagnostyki i leczenia oraz zapobiegania chorobie. Wychodzi naprzeciw lękom pacjentów i ich rodzin, oswaja z medyczną terminologią, pokazuje, że po chorobie, a nawet w jej trakcie można prowadzić prawie normalne życie. Książka  łączy osobiste historie pacjentek z rzeczowymi wyjaśnieniami jednego z najlepszych polskich onkologów. Co bardzo ważne – odnosi się do polskich realiów, w których jak najbardziej można wygrać z chorobą i spotkać wspaniałych lekarzy z prawdziwym powołaniem.

“Czytelniku, trzymasz w ręku książkę niezwykłą. Powinienem napisać: niezwykle cenną. Lektura każdej jej strony to mniej strachu i mniej cierpienia. To wiedza. Na miarę zdrowia i życia.”
Kamil Durczok

A oto fragment książki, który bardzo nam się spodobał. Potwierdza nasze przekonanie, że aktywny, świadomy udział pacjenta w leczeniu może poprawić jego wyniki i dodaje nam motywacji do kontynuowania propagowania takiej postawy.

“Jestem zdecydowanym zwolennikiem świadomego włączenia się pacjenta w proces leczenia nowotworu, ponieważ jest to jedna z najtrudniejszych terapii w medycynie, tym bardziej, że wymaga współpracy lekarza i chorego. Jeśli pacjent będzie świadomy, nie pozostanie bierny, to bardziej prawdopodobne jest, że leczenie się uda. To chyba oczywiste. “

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od indywidualnych osób. Pomóż nam walczyć dalej! Dołącz do Pogromców Raka!

okładka książki