Wykorzystaj czas na życie – kampania dla kobiet z zaawansowanym rakiem piersi

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Wiele kobiet, u których rozpoznano zaawansowanego raka piersi martwi się o wpływ, jaki będzie miała choroba na ich rodzinę. Są przecież odpowiedzialne za opiekę nad dziećmi i innymi krewnymi. Wiele z nich odnosi sukcesy zawodowe.

Mimo to czują się odizolowane, pozostawione same sobie i ze zdecydowanie mniejszym wsparciem niż to było w przypadku pierwotnej diagnozy.

W ramach kampanii „Wykorzystaj czas na życie” powstał film dokumentalny „Chce mi się żyć”, zorganizowane zostały również warsztaty dla pacjentek, podczas których organizatorzy starali się pokazać im, że każdy dzień jest ważny oraz nauczyć jak można korzystać z życia. Stworzona została też strona internetowa www.wykorzystajczasnazycie.pl. To platforma, na której oprócz praktycznych porad dotyczących zdrowego stylu życia, opieki i radzenia sobie z emocjami, kobiety z zaawansowanym rakiem piersi mogą znaleźć wsparcie, które jak same mówią jest im bardzo potrzebne. Za pośrednictwem strony mogą skontaktować się z innymi kobietami, które są w podobnej sytuacji i zmagają się z nawrotem choroby. Zachęcamy do odwiedzin powyższej strony.

Nie moglibyśmy działać bez wsparcia naszych Darczyńców. Pomóż nam działać dalej!

monster-aim-1.png

Zostań Podopiecznym!

Zostań Podopiecznym Fundacji Alivia! Pacjenci onkologiczni często zmagają się nie tylko z chorobą, ale także z poważnymi problemami finansowymi.

 

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Program Skarbonka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.