Obejrzyj nagranie webinaru – „Korzyści z pomocy psychoonkologicznej w chorobie nowotworowej”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Szybka diagnostyka i rozpoczęcia najlepszego możliwego leczenia nowotworu jest bardzo ważne, ale olbrzymie znaczenie w procesie przebiegu choroby ma również nastawienie pacjenta i aspekt psychologiczny.

Podczas webinaru, psychoonkolożki – Adrianna Sobol i Aleksandra Dryzner opowiedziały z czym mierzą się pacjenci z chorobą nowotworową oraz kiedy i dlaczego warto sięgnąć po pomoc psychoonkologa. 

Plan webinaru: 

18:00 Powitanie – Agnieszka Dolna, Onkofundacja Alivia
18:10 Rola psychoonkologa w chorobie nowotworowej – Adrianna Sobol, Aleksandra Dryzner

  • Trudne reakcje psychosomatyczne w trakcie diagnostyki, leczenia i po zakończonym leczeniu onkologicznym. 
  • Wspierające formy samopomocy w chorobie onkologicznej.
  • Dla kogo jest pomoc psychoonkologa i kiedy warto po nią sięgnąć?
  • Jak wygląda wizyta u psychoonkologa?
  • Korzyści ze wsparcia psychoonkologicznego.
  • Jak o chorobie onkologicznej rozmawiać z bliskimi

19:10 Wsparcie pacjentów onkologicznych w Onkofundacji Alivia – Jadwiga Chojecka
19:25 Sesja pytań i odpowiedzi
19:40 Podsumowanie – Agnieszka Dolna, Onkofundacja Alivia

Dołącz do nas!

Tu znajdziesz przygotowane specjalnie dla Ciebie darmowe wsparcie w zmaganiach z rakiem!

Prelegentki

Adrianna Sobol

Psychoonkolog i wykładowca w Zakładzie Profilaktyki Onkologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pracuje w Szpitalu Onkologicznym w Warszawie. Współautorka książki „Oswoić raka. Inspirujące historie i przewodnik po emocjach”; (Znak,2020). Autorka licznych publikacji z dziedziny psychoonkologii i psychologii zdrowia. Występuje jako ekspertka w programach telewizyjnych, współtworzy akcje i kampanie społeczne, prowadzi liczne szkolenia i warsztaty z zakresu psychologii i rozwoju osobistego. Stworzyła dwie platformy informacyjno- szkoleniowe online zdrowiezaczynasiewglowie.pl oraz wtrosceochoregopracownika.pl






Aleksandra Dryzner

Socjolog, psycholog kliniczny, psychoonkolog. Praktykuje w zakresie indywidualnych konsultacji psychoonkologicznych oraz grup wsparcia dla pacjentów pierwszorazowych i paliatywnych.

Prowadzi warsztaty psychooedukacyjne w zakresie profilaktyki nowotworowej oraz dla pacjentów onkologicznych, a także wykłady dla lekarzy na temat komunikacji z pacjentem. Od sierpnia rozpoczyna współpracę z Onkofundacją Alivia. 

Webinar został zarejestrowany, a nagranie jest dostępne na naszym kanale youtube..


Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.