Naszym celem jest walka z rakiem!

Pacjenci onkologiczni często zmagają się nie tylko z chorobą, ale także z poważnymi problemami finansowymi. Wiemy, że pieniądze mogą pokonać raka, dlatego pomagamy naszym Podopiecznym je zdobyć.

Misja

Misją Fundacji Alivia jest mobilizowanie i aktywizowanie chorych na raka do bycia odważnym, aktywnym pacjentem, poszukującym najlepszych terapii, lekarzy i ośrodków, najkrótszych kolejek do badań diagnostycznych i wszelkich innych informacji, które mogą poprawić ich wyniki leczenia i stan zdrowia. Fundacja Alivia edukuje i reprezentuje pacjentów onkologicznych w debacie publicznej oraz daje narzędzia, dzięki którym mogą oni odważniej decydować o swoim zdrowiu, miejscu i sposobie leczenia.

Nasza wizja

ZMIENIĆ ZŁOŚLIWEGO RAKA W ŁAGODNĄ CHOROBĘ

Wierzymy, że przyjdzie dzień, kiedy nawet zaawansowany rak stanie się całkowicie wyleczalny, a jego okrutny charakter będzie tylko wspomnieniem, tak jak cholery, dżumy i wielu innych, początkowo śmiertelnych i strasznych dla ludzkości schorzeń.

WSPIERAĆ POLSKĄ ONKOLOGIĘ I SŁUŻBĘ ZDROWIA

Alivia prowadzi działania rzecznicze, zwracając uwagę decydentów na problemy polskiej onkologii i skłaniając do wprowadzania zmian, korzystnych dla pacjentów onkologicznych.

EDUKOWAĆ, UŚWIADAMIAĆ, REPREZENTOWAĆ

To wiedza zmienia niemożliwe w możliwe. Dlatego dbamy, by być na bieżąco i dostarczać nowości ze światowej onkologii w przystępny sposób. Każdy dzień opóźnienia w postawieniu diagnozy wiąże się z ryzykiem braku możliwości skutecznego leczenia.

DOSTARCZAĆ PRAKTYCZNE NARZĘDZIA DLA PACJENTA

Dążymy do tego, by zapewnić ludziom chorym na raka narzędzia, dzięki którym będą mogli odważnie korzystać ze zdobyczy światowej medycyny i wygrywać z chorobą każdego dnia.

0 mln
złotych przekazaliśmy podopiecznym
0 tys.
opinii o lekarzach i ośrodkach w Polsce
0
merytorycznych odpowiedzi na problem
0 tys.
osób znalazło najkrótszą kolejkę do badania

Działania rzecznicze

Jesteśmy rzecznikiem osób chorych na nowotwory i występujemy przed ustawodawcami w ich imieniu. W ten sposób dążymy do nakłonienia ustawodawców do wprowadzenia zmian w systemie opieki zdrowotnej, które przyczynią się do poprawy sytuacji polskich pacjentów i zwiększenia skuteczności leczenia nowotworów.

Historia Fundacji

previous arrownext arrow
Slider

Zespół

Zarząd Fundacji

Rada Fundacji

Pracowniczki i pracownicy

Wolontariuszki i wolontariusze

Zapamiętaj to. Trzymaj się tego. Jedyna doskonałość jaka istnieje, to doskonałość w pomaganiu innym ludziom. To jedyne co trwa i ma prawdziwe znaczenie. Po to tu jesteśmy.

Andre Agassi

Magazyn fundacji alivia

W każdym numerze znajdą się informacje dotyczące naszych kampanii społecznych oraz wydarzeń, które organizujemy.

image/svg+xml

Ważne dokumenty

Poniżej znajdziesz najważniejsze dokumenty opisujące działalność naszej Fundacji.

  Alivia – Fundacja Onkologiczna
  ul. Wąwozowa 11
  02-796 Warszawa

  tel.: +48 22 266 03 40
  (pon. – pt. 8:00 – 16:00)

  NIP: 5272630752
  REGON: 142435498
  KRS: 0000358654

  Fundacja nie prowadzi działalności gospodarczej i jest organizacją pożytku publicznego.

  Nr konta: 93 2490 0005 0000 4520 1698 1881