Onkofundacja Alivia i Donateo działają razem!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Dzięki nawiązaniu współpracy z Donateo pojawiła się nowa możliwość wsparcia działań naszej Onkofundacji. Podczas dokonywania płatności internetowych w systemie Przelewy24 można przekazać drobną kwotę czyli tzw. mikrodonację na cele statutowe Alivii.

Donateo to ogólnopolska platforma cyfrowego fundraisingu, która pomaga organizacjom non profit w efektywnym pozyskiwaniu funduszy. System mikrodonacji to jedno z narzędzi z omnichannelowej oferty fundraisingu cyfrowego Donateo, którego głównym celem jest zachęta do stałego wspierania fundacji i stowarzyszeń.  

Donateo działa od 2020 roku jako fintechowy, ogólnopolski projekt BetterPOS, autorstwa Krzysztofa Adamskiego. Donateo to nie tylko technologiczna platforma fundraisingu cyfrowego, ale przede wszystkim przestrzeń na wyjątkowe spotkania organizacji dobroczynnych z biznesem odpowiedzialnym społecznie oraz darczyńcami. 

Partnerami Donateo są wyłącznie zweryfikowane podmioty oraz biznes odpowiedzialny społecznie – firmy z branży retail, organizacje non-profit jak i partnerzy technologiczni.

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Dowiedz się więcej o Donateo: www.donateo.pl

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.