Kontakt

Działamy profesjonalnie, współpracujemy z ekspertami i potrafimy efektywnie wykorzystywać swoje zasoby, doświadczenie, umiejętności oraz wiedzę.

Uwaga!

Aktualnie biuro Onkofundacji mieści się przy ul. Niedźwiedzia 4C w Warszawie. Zapraszamy!

Formularz

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA firmy Google. Zobacz politykę prywatności i warunki użytkowania.

Adres

Alivia Onkofundacja
ul. Niedźwiedzia 4c
02-737 Warszawa

NIP: 5272630752
REGON: 142435498
KRS: 0000358654

tel.: +48 22 266 03 40
(pon. – pt. 8:00 – 16:00)

Fundacja jest organizacją pożytku publicznego.

Nr konta: 93 2490 0005 0000 4520 1698 1881

Kontakt dla darczyńców

tel.: +48 22 266 03 40 (wew.2)

[email protected]

Kontakt dla chorych

Masz problem?
Nie wiesz co robić?
Napisz maila, a my pomyślimy za Ciebie!
Kliknij i zadaj pytanie!

Kontakt dla firm

Mateusz Latopolski
Koordynator ds. fundraisingu korporacyjnego
[email protected]
+48 577 988 449

Kontakt dla mediów

Marta Sikorska
Koordynatorka ds. komunikacji i PR
[email protected]
+48 514 497 254

Zweryfikuj tożsamość naszego Fundraisera!
Zobacz treść klauzuli informacyjnej i sprawdź naszą politykę prywatności. Informujemy, że administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Onkologiczna Alivia, ul. Niedźwiedzia 4C, 02-737 Warszawa. W sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych należy kontaktować się z Administratorem drogą elektroniczną na adres poczty elektronicznej: [email protected] lub listownie na adres korespondencyjny podany powyżej. Państwa dane osobowe nie będą przekazywane do państw trzecich. Przysługuje Państwu prawo do: żądania dostępu do swoich danych osobowych i ich poprawienia, żądania ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych, z przyczyn dotyczących Państwa szczególnej sytuacji, wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Przysługuje Państwu również prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego do czasu wycofania zgody, poprzez przesłanie informacji na dane kontaktowe wskazane powyżej. Państwa dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym nie będą podlegały profilowaniu.

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.