Listopad: 408 tys. na wsparcie dla pacjentów onkologicznych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

W listopadzie nasi Podopieczni otrzymali pomoc na łączną kwotę 408 731 zł. Środki te pozwolą im na rozpoczęcie lub kontynuację leczenia onkologicznego. Z pomocy skorzystały 142 osoby.

Wśród nich jest chora na raka piersi Elżbieta z Czerska, która opłaciła zakup nierefundowanego w jej przypadku leku. Anetta z Mikołowa oraz Alicja z Marszowic z zebranych środków pokryły koszty operacji chirurgicznych. Zmagająca się z nowotworem mózgu Aneta z Węgrowa mogła wyjechać na turnus rehabilitacyjny, natomiast Jan z Jedliny Zdrój opłacił częściowo zabieg krioablacji.

Wszystkim Darczyńcom z całego serca dziękujemy za bezinteresowną pomoc i wrażliwość na potrzeby naszych Podopiecznych.  

W listopadzie do Onkofundacji dołączyli: Magda Jabłońska, Tadeusz Trojan, Radosław Koryga, Karolina Kluska, Ewa Komuszyńska-Nagurska oraz Robert Orłowski.

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Zapraszamy do zapoznania się z profilami wszystkich osób i wsparcia ich w powrocie do zdrowia.

Jeśli chorzy nie są w stanie samodzielnie udźwignąć kosztów leczenia, oferujemy im możliwość pozyskania potrzebnych pieniędzy poprzez nasz program Alivia Onkozbiórka. 

Zapewniamy też pacjentom łatwy dostęp do informacji o terminach badań, placówkach leczących pacjentów onkologicznych czy dostępnych terapiach przeciwnowotworowych.

W listopadzie ponad 13 tys. osób odwiedziło portal Onkoskaner.pl, aby znaleźć najkrótszą kolejkę do refundowanych przez NFZ badań diagnostycznych (RM, TK i PET-CT) lub na pierwszą wizytę u onkologa.

Na portalu Onkomapa.pl ponad 52 tys. osób poszukiwało przyjaznego lekarza lub placówki polecanej przez innych pacjentów. Aż 233 osoby podzieliły się swoimi doświadczeniami i zostawiły pomocne komentarze. Dziękujemy za każdą opinię! 

Publikujemy też zestawienia leków wymienionych w wytycznych Europejskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (ESMO) i analizujemy ich dostępność w Polsce. Ponad 6000 osób odwiedziło portal Oncoindex.org, aby sprawdzić, czy ich leczenie jest zgodne z europejskim standardem lub znaleźć informacje o terapiach zgodnych z międzynarodowymi wytycznymi.

Każdy może skontaktować się z nami i zadać pytanie, jeśli nie wie, jak poradzić sobie z diagnozą, jakie kroki podjąć, gdy lekarz odmówił terapii lub potrzebna jest inna pomoc. Podejmiemy wszystkie możliwe działania, by zapewnić pomoc każdemu choremu na raka. W listopadzie odbyliśmy ponad 300 rozmów telefonicznych i odpowiedzieliśmy na około 140 maili od osób poszukujących informacji i wsparcia.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.