Ogólnopolska kampania „Przełomowe terapie. Klucz do rozwoju medycyny”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Czy pacjenci w Polsce mają dostęp do innowacyjnego leczenia? Które opcje terapeutyczne faktycznie można nazwać przełomowymi? Jaką rolę w leczeniu chorób nowotworowych odgrywa immunoterapia oraz terapie ukierunkowane molekularnie? W jaki sposób pacjenci mogą wyszukać badania kliniczne? I co tak naprawdę dla chorych oznacza przełom w leczeniu?

Na te oraz wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w kampanii edukacyjnej The Point „Przełomowe terapie. Klucz do rozwoju medycyny”, która już dziś ukazała się w Gazecie Wyborczej. Partnerami Merytorycznymi tegorocznej edycji zostali: Fundacja Alivia, Uczelnia Łazarskiego, Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych oraz Fundacja Nadzieja.

Partnerem medialnym kampanii został MedOnet.

Na temat szans i wyzwań związanych z przełomowymi terapiami wypowiadają się:

Dołącz do nas!

Tu znajdziesz przygotowane specjalnie dla Ciebie darmowe wsparcie w zmaganiach z rakiem!

  • Prof. Dariusz M. Kowalski
  • Prof. Joanna Chorostowska- Wynimko
  • Prof. Tadeusz Pieńkowski
  • Lek. Izabela Łasińska
  • Ministerstwo Zdrowia – Wiceminister Zdrowia, Marcin Czech
  • Uczelnia Łazarskiego – Dr Jerzy Gryglewicz
  • Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych – Aleksandra Rudnicka
  • Fundacja Alivia – Wojciech Wiśniewski
  • Fundacja Nadzieja – Joanna Konarzewska- Król

Więcej na:

wpunktozdrowiu.pl/wp-content/uploads/2018/11/przelomowe_terapie.pdf

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.