Regularne wsparcie Darowizna będzie powtarzana raz na miesiąc
Jak pomagamy pacjentom z Ukrainy?
Dedykowany portal
Prowadzimy specjalną stronę skierowaną do uchodźców z Ukrainy, rodzin goszczących w Polsce oraz lekarzy pierwszego kontaktu, której celem jest przekazywanie aktualnych i rzetelnych informacji dot. leczenia onkologicznego w Polsce.
Infolinia
Na bieżąco radzimy, do jakich specjalistów i placówek mogą zgłosić się uchodźcy. Informujemy o dostępnych terapiach i lekach w Polsce oraz za granicą. Staramy się podsunąć najlepsze rozwiązania w zależności od zgłoszonego problemu.
Praktyczne porady
Za pomocą dedykowanie skrzynki mailowej udzielamy praktycznych porad w czterech językach: polskim, ukraińskim, angielskim i rosyjskim. Wspieramy osoby poszukujące konkretnych rozwiązań i pomagamy im odnaleźć się w systemie ochrony zdrowia.
Pomaganie to maraton!
W wyniku działań wojennych na Ukrainie setki pacjentów onkologicznych znalazły się w Polsce. Wielu z nich jest zagubionych i potrzebuje naszego wsparcia. Pomagamy im w kwestiach organizacyjnych i formalnych, jak również oferujemy pomoc w podejmowaniu kroków interwencyjnych.
Z naszego wsparcia skorzystało już 660 osób! Byłoby to niemożliwe, gdyby nie pomoc naszych Darczyńców. To właśnie regularne wpłaty pozwalają nam funkcjonować i skutecznie prowadzić działania na rzecz chorych na nowotwory złośliwe.
Wesprzyj nasze działania za pomocą płatności subskrypcyjnych. To łatwy, wygodny i szybki sposób na regularne wsparcie. Wystarczy, że określisz kwotę miesięcznej darowizny oraz wypełnisz krótki formularz. Pomaganie to nie sprint… To maraton!
Dlaczego ludzie nas wspierają?
Misja
Misją Fundacji Alivia jest mobilizowanie i aktywizowanie chorych na raka do bycia odważnym, aktywnym pacjentem, poszukującym najlepszych terapii, lekarzy i ośrodków, najkrótszych kolejek do badań diagnostycznych i wszelkich innych informacji, które mogą poprawić ich wyniki leczenia i stan zdrowia. Fundacja Alivia edukuje i reprezentuje pacjentów onkologicznych w debacie publicznej oraz daje narzędzia, dzięki którym mogą oni odważniej decydować o swoim zdrowiu, miejscu i sposobie leczenia.