1. Łódzka Konferencja Kardio-onkologiczna

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

W imieniu organizatorów zapraszamy serdecznie na Pierwszą Łódzką Konferencję Kardio-onkologiczną, która odbędzie się 27 maja br. w Łodzi, w Hotel Vienna House Andel’s.

Konferencja adresowana jest do lekarzy zajmujących się pacjentami, którzy chorzy są na nowotwór i jednoczenie obciążeni są schorzeniami układu sercowo-naczyniowego. W szczególności do lekarzy kardiologów i specjalistów chorób wewnętrznych konsultujących chorych onkologicznych. Tematyka ta ważna i przydatna jest także dla lekarzy rodzinnych, w których gabinetach coraz częściej pojawiają się pacjenci o kardio-onkologicznym profilu. Skorzystają z niej także onkolodzy, którzy w prowadzeniu chorego na nowotwór pełnią najważniejszą i decydująca rolę.

Onkologia jest dzisiaj bardzo prężnie rozwijającą się dziedziną medycyny stając się coraz bardziej skuteczna w leczeniu do niedawna śmiertelnych chorób nowotworowych, które dziś często się schorzeniami przewlekłymi. Dlatego w oddziałach szpitalnych oraz gabinetach ambulatoryjnych często lekarze napotykają pacjentów onkologicznych, którzy cierpią równocześnie na schorzenia układu krążenia. Stanowią oni trudne wyzwanie.

Wykłady poprowadzą doświadczeni lekarze kardiolodzy, którzy są nie tylko znakomitymi praktykami, ale także zajmują się dziedziną z pogranicza kardiologii i onkologii naukowo prowadząc badania kliniczne i śledząc nowości w świecie naukowym. Szczegółowy program dostępny na stronie konferencji.
Na konferencję można się zarejestrować wypełniając formularz.

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.