Agata Polińska w jury Listy Stu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

24 marca 2022 r. zostaną ogłoszone wyniki plebiscytu “Pulsu Medycyny”Lista Stu. Jak co roku najbardziej wpływowe osoby w polskiej medycynie i polskim systemie ochrony zdrowia będą wybierane przez kapitułę składającą się z wybitnych ekspertów.

Jednym z jurorów w kategorii System Ochrony Zdrowia jest wiceprezeska Onkofundacji Alivia Agata Polińska

W tej kategorii nominowanych jest ponad 150 osób. Kandydaci będą oceniani zgodnie z regulaminem w oparciu o osiągnięcia i dokonania w 2021 roku, reputację zawodową i wpływy na rozwój w polskim systemie ochrony zdrowia oraz siłę publicznego oddziaływania. W finałowej „setce” znajdą się osoby z najwyższą, sumaryczną liczbą punktów. 

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Pełny skład kapituły w kategorii System Ochrony Zdrowia:

 • Dr n. o zdr. Grzegorz Cessak, prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych
 • Prof. dr hab. n. med., dr hab. n. ekon. Marcin Czech, prezes Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego
 • Prof. nadzw. Jarosław J. Fedorowski, MD, PhD, MBA, FACP, FESC, prezes Polskiej Federacji Szpitali, prezes zarządu Polskiego Towarzystwa Koordynowanej Ochrony Zdrowia
 • Nienke Feenstra, prezes zarządu Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA
 • Dr n. ekon. Małgorzata Gałązka-Sobotka, dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego
 • Prof. dr hab. n. med. Marcin Gruchała, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Uczelni Medycznych, rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
 • Dr n. med. Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej
 • Urszula Jaworska, wiceprezes Fundacji Urszuli Jaworskiej
 • Krzysztof Kopeć, prezes Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego – Krajowych Producentów Leków
 • Maciej Krawczyk, prezes Krajowej Rady Fizjoterapeutów
 • Juliusz Krzyżanowski, adwokat, senior associate w kancelarii Baker McKenzie Krzyżowski i Wspólnicy sp. k., stały ekspert ds. prawa ochrony zdrowia Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej
 • Zofia Małas, prezes Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych
 • Dr hab. n. med. Agnieszka Mastalerz-Migas, prof. uniwersytetu, krajowa konsultant w dziedzinie medycyny rodzinnej
 • Prof. dr hab. n. med. Andrzej Matyja, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej
 • Alina Niewiadomska, prezes Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych
 • Joanna Parkitna, dyrektor Wydziału Oceny Technologii Medycznych w Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji
 • Elżbieta Piotrowska-Rutkowska, prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej
 • Agata Polińska, wiceprezes Fundacji Onkologicznej Alivia
 • Anna Śliwińska, prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków

Źródło: https://pulsmedycyny.pl/kto-ocenia-kandydatow-do-listy-stu-944657

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.