KRS 0000358654

Alivia dołącza do kampanii Dobry Testament

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Sporządzanie testamentów nie jest częste wśród Polaków. Jednym z powodów jest fakt, że dokument ten kojarzony jest ze śmiercią albo z nieuleczalną chorobą. Panuje przekonanie, że testament piszą tylko osoby starsze, które już wkrótce wybiorą się „na tamten świat”. Ponadto, napisanie testamentu wydaje się trudne i skomplikowane.

Kampania Dobry Testament ma na celu obalić wszystkie mity dotyczące tego dokumentu i pokazać, że jego napisanie jest łatwe i bardzo potrzebne. Zadaniem kampanii jest też pokazanie, jak pisze się dobry testament. Czyli taki, w którym w pierwszej kolejności dbamy o swoich najbliższych, a kiedy ci będą już zabezpieczeni, możemy pomyśleć o organizacjach pozarządowych, które mamy możliwość wesprzeć, poprzez zapisanie im w testamencie części swojego majątku. Taki zapis sprawi, że pomożemy organizacjom i instytucjom zmieniać świat na lepsze ale, co ważniejsze, pozostawimy cząstkę siebie dla potomnych.

Kampanie testamentowe prowadzone są już w 17 państwach świata, a od niedawna, dzięki Polskiemu Instytutowi Filantropii, również w Polsce. Do kampanii dołączyło już kilkanaście organizacji, w tym Fundacja Alivia.

Zapraszamy na stronę dobrytestament.pl, gdzie dowiecie się więcej o kampanii oraz wszystkiego co warto wiedzieć na temat prawa spadkowego i testamentu.

Zachęcamy też do pobrania informatora przygotowanego przez Polski Instytut Filantropii. Pobierz informator.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.