Alivia w Ministerstwie Zdrowia! Plany na lepszą onkologię

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

20 sierpnia w Warszawie odbyło się spotkanie organizacji reprezentujących pacjentów onkologicznych z Wiceministrem Zdrowia Igorem Radziewiczem-Winnickim, a także urzędnikami Ministerstwa Zdrowia.

Przedstawiciele Fundacji Alivia uczestniczyli w spotkaniu, które miało na celu przekonanie Ministerstwa, że zarówno pacjenci, jak i lekarze-eksperci, stanowią ważne ogniwo w procesach decyzyjnych dotyczących rozwiązań systemowych w onkologii. Przedstawiono także propozycję wspólnego kształtowania polskiej opieki zdrowotnej w zakresie onkologii. Na spotkaniu omówiono wstępnie postulaty pacjentów onkologicznych, które kilkanaście organizacji pozarządowych, na czele z Polską Koalicją Organizacji Pacjentów Onkologicznych, skierowało w maju br. do Prezydenta RP oraz Ministra Zdrowia.

Dzięki otwartości Wiceministra na propozycję współpracy, ustalony został harmonogram spotkań w małych grupach roboczych, złożonych z przedstawicieli grup pacjentów, ekspertów i lekarzy, a także przedstawicieli odpowiednich władz. Grupy mają za zadanie wspólnie wypracować lepsze rozwiązania systemowe dla leczenia onkologicznego w Polsce.

Więcej informacji na temat spotkania można przeczytać na stronie Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych.

DZIAŁAJ TERAZ!

W szpitalach brakuje rękawiczek, masek i środków ochronnych. Pacjenci onkologiczni to grupa wyjątkowo narażona na zachorowania wirusowe. Zgłaszając się do szpitala – ryzykują życiem.

Aktualności