Alivia w Szkole Senologii

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

konferencja breast cancer unitsPolskie Towarzystwo do Badań nad Rakiem Piersi< zaprosiło przedstawicieli fundacji Alivia na Szkołę Senologii, która odbyła się 17 października 2013 r. w hotelu The WESTIN w Warszawie.

Spotkanie poświęcone było tematyce akredytacji ośrodków onkologicznych spełniających wysokie standardy w zakresie opieki nad pacjentami leczonymi z powodu raka piersi. Takie jednostki, na świecie nazywane Breast Units lub Breast Centres, gwarantują dobrą jakość świadczonych usług, a co za tym idzie – optymalne leczenie pacjentów. Wśród wielu wymogów koniecznych do otrzymania akredytacji są duże doświadczenie diagnostów, chirurgów i radioterapeutów, leczenie wielu przypadków w danej placówce, co zapewnia odpowiednie doświadczenie zespołu, wymagania sprzętowe, organizacji pracy (np. organizacja regularnych konsyliów lekarskich, mających na celu dyskusję w gronie specjalistów o każdym pacjencie i jego przypadku).

W Polsce są już placówki, które spełniły międzynarodowe kryteria oceny i mogą się pochwalić dobrze zorganizowanym procesem opieki nad pacjentem, jak i niezbędnym do jej prowadzenia wyposażeniem. Można je znaleźć pod linkiem: www.breastcentresnetwork.org/Advanced+Search/5,58,2,. Mamy nadzieję, że coraz więcej ośrodków będzie się pojawiać na liście Breast Units.

To ważna i dobra informacja dla chorych na raka piesi, które dziś mogą wybrać ośrodki spełniające wysokie standardy leczenia.

DZIAŁAJ TERAZ!

W szpitalach brakuje rękawiczek, masek i środków ochronnych. Pacjenci onkologiczni to grupa wyjątkowo narażona na zachorowania wirusowe. Zgłaszając się do szpitala – ryzykują życiem.

Aktualności