Alivia w Szkole Senologii

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

konferencja breast cancer unitsPolskie Towarzystwo do Badań nad Rakiem Piersi< zaprosiło przedstawicieli fundacji Alivia na Szkołę Senologii, która odbyła się 17 października 2013 r. w hotelu The WESTIN w Warszawie.

Spotkanie poświęcone było tematyce akredytacji ośrodków onkologicznych spełniających wysokie standardy w zakresie opieki nad pacjentami leczonymi z powodu raka piersi. Takie jednostki, na świecie nazywane Breast Units lub Breast Centres, gwarantują dobrą jakość świadczonych usług, a co za tym idzie – optymalne leczenie pacjentów. Wśród wielu wymogów koniecznych do otrzymania akredytacji są duże doświadczenie diagnostów, chirurgów i radioterapeutów, leczenie wielu przypadków w danej placówce, co zapewnia odpowiednie doświadczenie zespołu, wymagania sprzętowe, organizacji pracy (np. organizacja regularnych konsyliów lekarskich, mających na celu dyskusję w gronie specjalistów o każdym pacjencie i jego przypadku).

W Polsce są już placówki, które spełniły międzynarodowe kryteria oceny i mogą się pochwalić dobrze zorganizowanym procesem opieki nad pacjentem, jak i niezbędnym do jej prowadzenia wyposażeniem. Można je znaleźć pod linkiem: www.breastcentresnetwork.org/Advanced+Search/5,58,2,. Mamy nadzieję, że coraz więcej ośrodków będzie się pojawiać na liście Breast Units.

To ważna i dobra informacja dla chorych na raka piesi, które dziś mogą wybrać ośrodki spełniające wysokie standardy leczenia.

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.