Grudzień: Blisko 150 zgłoszeń w kampanii OnkoUkraina

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

W grudniu po wsparcie informacyjne do Onkofundacji Alivia zgłosiło się 148 uchodźców z Ukrainy. Są to osoby, które wymagają diagnostyki lub leczenia onkologicznego. Aby pomóc im w uzyskaniu świadczeń zdrowotnych w Polsce zrealizowaliśmy 23 tłumaczeń dokumentacji medycznej z języka ukraińskiego na język polski oraz odbyliśmy blisko 100 rozmów telefonicznych. Ponadto stronę kampanii OnkoUkraina, tylko w grudniu odwiedziło ponad 1800 osób.

Kampania informacyjna OnkoUkraina wystartowała 10 miesięcy temu, w marcu 2022 roku. 

Projekt jest skierowany do uchodźców z Ukrainy, rodzin goszczących w Polsce, lekarzy pierwszego kontaktu oraz innych organizacji pozarządowych. Jego celem jest przekazywanie aktualnych i rzetelnych informacji dot. leczenia uchodźców z Ukrainy w Polsce.

Od początku trwania projektu udzieliliśmy wsparcia informacyjnego już ponad 2200 uchodźcom, a stronę internetową kampanii odwiedziło ponad 27 tysięcy osób.

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

W ramach programu Alivia Onkozbiórka umożliwiamy również założenie zbiórki pieniędzy pacjentom z Ukrainy. Zebrane środki można przeznaczyć na leczenia w Polsce. Obecnie prowadzimy 3 zbiórki na rzecz pacjentów onkologicznych z Ukrainy. Wśród nich jest chora na przewlekłą białaczkę limfocytową Tetiana, która zbiera pieniądze na dojazdy do szpitala i leki, Olha, która od 12 lat dzielnie walczy z nowotworem układu pokarmowego oraz walcząca z rakiem szyjki macicy Tetiana, która zbiera środki na leki, transport i mieszkanie.

Zachęcamy do zapoznania się z profilami wszystkich osób i wsparcia ich w walce o powrót do zdrowia.

Patronat honorowy nad kampanią OnkoUkraina objął Rzecznik Praw Pacjenta, Ogólnopolska Federacja Onkologiczna oraz Polskie Forum Migracyjne.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.