Idzie rak nieborak , czyli jak rozmawiać z dziećmi kiedy rodzic ma raka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Warszawskie Centrum Psychoonkologii zaprasza rodziców i opiekunów małych dzieci (0-6 lat) na cykl warsztatów psychoedukacyjnych: „Idzie rak nieborak , czyli jak rozmawiać z dziećmi kiedy rodzic ma raka”.

Celem 3 spotkań warsztatowych będzie omawianie codziennych trudności z jakimi borykają się rodzice w sytuacji choroby. Uczestnicy razem z psychologami zastanowią się wspólnie w jaki sposób mówić dziecku o chorobie rodzica, jakie mogą być reakcje dziecka i jak możemy mu pomóc. Przedyskutowane zostaną przekonania na temat nowotworu, które mogą wywoływać zakłopotanie, złość, wstyd a czasami strach. Uczestnicy z psychologami będą wspólnie pracować nad odbudowaniem poczucia bezpieczeństwa u dzieci.

Warsztaty prowadzone będą przez doświadczonych psychologów – psychoterapeutów.

Terminy: 8 października, 15 października oraz 22 października 2016 (zapraszamy chętnych na wszystkie trzy spotkania), godz. 10 – 14.
Miejsce: Saska Kępa, Warszawa
Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu:
Tel. 574 686 444
e-mail: [email protected]
Dodatkowe informacje na stronie: www.wcp.org.pl

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.