Idzie rak nieborak , czyli jak rozmawiać z dziećmi kiedy rodzic ma raka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Warszawskie Centrum Psychoonkologii zaprasza rodziców i opiekunów małych dzieci (0-6 lat) na cykl warsztatów psychoedukacyjnych: „Idzie rak nieborak , czyli jak rozmawiać z dziećmi kiedy rodzic ma raka”.

Celem 3 spotkań warsztatowych będzie omawianie codziennych trudności z jakimi borykają się rodzice w sytuacji choroby. Uczestnicy razem z psychologami zastanowią się wspólnie w jaki sposób mówić dziecku o chorobie rodzica, jakie mogą być reakcje dziecka i jak możemy mu pomóc. Przedyskutowane zostaną przekonania na temat nowotworu, które mogą wywoływać zakłopotanie, złość, wstyd a czasami strach. Uczestnicy z psychologami będą wspólnie pracować nad odbudowaniem poczucia bezpieczeństwa u dzieci.

Warsztaty prowadzone będą przez doświadczonych psychologów – psychoterapeutów.

Terminy: 8 października, 15 października oraz 22 października 2016 (zapraszamy chętnych na wszystkie trzy spotkania), godz. 10 – 14.
Miejsce: Saska Kępa, Warszawa
Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu:
Tel. 574 686 444
e-mail: warsztatywcp@gmail.com
Dodatkowe informacje na stronie: www.wcp.org.pl

DZIAŁAJ TERAZ!

Pacjenci onkologiczni z obniżoną odpornością, szczególnie podczas immunoterapii, chemioterapii i radioterapii, to grupa wyjątkowo narażona na zachorowania wirusowe. Zgłaszając się do szpitala – ryzykują życiem.

Aktualności