Innowacje w hematoonkologii – ocena dostępności w Polsce

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

22 maja w Warszawie odbyło się seminarium “Innowacje w hematoonkologii – ocena dostępności w Polsce”, zorganizowane  przez Fundację Watch Health Care (WHC).

Profesor Wiesław Jędrzejczak – krajowy konsultant ds. hematologi, naświetlał problemy z dostępem do nowoczesnych terapii w nowym systemie refundacyjnym. W Polsce, mimo pozytywnej rekomendacji Agencji Oceny Technologii Medycznych, dostęp do niektórych nowoczesnych substancji, stosowanych w chemioterapii na całym świecie, nadal jest bardzo ograniczony. Sytuacja staje się jeszcze gorsza, ponieważ ograniczenia zaczęły pojawiać się także tam, gdzie wcześniej ich w Polsce nie było.

Dodatkowo dochodzi problem niekonstytucyjnej nierówności dostępu do chemioterapii niestandardowych na terenie Polski. Problem ten poruszył w swoim wystąpieniu Lek. Krzysztof Łanda.

Przewidziany był również czas na oddanie głosu przestawicielom Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia, ale pomimo zaproszeń, przedstawiciele władz byli nieobecni.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od indywidualnych osób. Pomóż nam walczyć dalej! Dołącz do Pogromców Raka!

Fundacja Alivia, w imieniu młodych pacjentów onkologicznych, brała udział w spotkaniu. Wierzymy, że dzięki aktywnej postawie problemy, z którymi mierzą się chorzy, będą skutecznie rozwiązywane.

DZIAŁAJ TERAZ!

Pacjenci onkologiczni z obniżoną odpornością, szczególnie podczas immunoterapii, chemioterapii i radioterapii, to grupa wyjątkowo narażona na zachorowania wirusowe. Zgłaszając się do szpitala – ryzykują życiem.

Aktualności