KRS 0000358654

IX Ogólnopolska Konferencja Diagnostyki i Leczenia Raka Piersi – „ Falenty 2015”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

W imieniu organizatora – Polskiego Towarzystwa do Badań nad Rakiem Piersi, zapraszamy do udziału w IX Ogólnopolskiej Konferencji Diagnostyka Leczenie Raka Piersi „Falenty 2015”, która odbędzie się w dniach 16-18 kwietnia 2015 roku w hotelu Holiday Inn w Józefowie koło Warszawy.

Konferencja poświęcona będzie dzisiejszym wyzwaniom jakie stoją przed lekarzami zajmującymi się diagnostyką i leczeniem chorych na raka piersi. W różnorodnym programie obrad przewidziane są sesje poświęcone problemom organizacji leczenia raka piersi, zagadnieniom etycznym współczesnej onkologii, problemom leczenia chirurgicznego, radioterapii i leczenia systemowego.

Zapraszamy i zachęcamy do zgłaszania prac oryginalnych, które mogą być zaprezentowane w postaci doniesień ustnych lub plakatowych. Z satysfakcją informujemy, że swój udział w naszej Konferencji potwierdzili wybitni naukowcy z czołowych ośrodków naukowych. Wśród wykładowców znajdą się między innymi: Prof. Fatima Cardoso z Lizbony, Prof. Christof Zielinski z Wiednia, Prof. Krzysztof Maruszewski z Włoch, Profesor Ruben Orda z Tel Aviv, Dr Paul McGale z Oxfordu i inni.

Wiedzę i dyskusję uzupełniać będą zorganizowane we współpracy z Polskim Towarzystwem Ultrasonografii i z International Breast Ultrasound School (IBUS) warsztaty dotyczące techniki obrazowania piersi i wykonywania biopsji podejrzanych zmian pod kontrola obrazową.

Więcej informacji na stronie www.rakpiersi.org.pl

towarzystwo_raka_piersi_

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.