Jadwiga Sikora – nowa Podopieczna Alivii

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Fundacja Alivia objęła programem Skarbonki Jadwigę Sikorę.

Jadwiga jest mamą 2 dzieci, która nie dość, że dzielnie walczy z agresywnym rakiem płuca, to jeszcze znalazła się w wyjątkowo trudnej sytuacji – choroba uniemożliwiła jej pracę, a renta nie wystarcza na pokrycie kosztów dojazdów do lekarzy i niezbędnych leków. Jadwiga wychowuje dzieci sama i nie ma skąd liczyć na pomoc.

Wierzymy, że dzięki wielu Wspaniałym Ludziom, którzy podarują na ten cel choćby niewielkie sumy, uda się pokryć koszty dojazdów Jadwigi z Piły do Poznania oraz potrzebnych jej leków. Dzięki temu będzie mogła kontynuować leczenie i dalej walczyć o zdrowie i jak najdłuższy czas spędzony z dziećmi.

Nie moglibyśmy działać bez wsparcia naszych Darczyńców. Pomóż nam działać dalej!

monster-aim-1.png

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

 

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Program Skarbonka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.