KONGRES VACCINE FORUM 2023

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

W imieniu organizatorów zapraszamy na Kongres VACCINE FORUM 2023. Trzecia edycja kongresu organizowanego przez ekspertów Instytutu Ochrony Zdrowia i Porozumienia Na Rzecz Dobrych Praktyk w Szczepieniach odbędzie się 20 października w Centrum Konferencyjnym Kopernik.

Wydarzenie to gromadzi specjalistów ds. immunizacji, z dziedziny bioetyki, mediów, zdrowia publicznego, by wspólnie, w jak najszerszym ujęciu naukowym dyskutować o najnowszych osiągnięciach, badaniach i wyzwaniach związanych ze szczepieniami i z odpowiedzialnością społeczną. Eksperci podkreślają, że wciąż brakuje w Polsce szerokiej debaty publicznej na temat szczepień nie tylko dzieci, ale także dorosłych i nie tylko związanych z przeciwdziałaniem np. koronawirusowi. Statystyki pokazują, że wskaźnik wyszczepienia
populacji przeciwko grypie spada.

Do najważniejszych zagadnień zdrowotnych nieustannie musimy więc wpisywać edukację społeczeństwa i profilaktykę, pamiętając, że to właśnie szczepienia dorosłych stanowią niezmiernie istotny czynnik zdrowia publicznego. Oczekując lepiej działającego systemu ochrony zdrowia, nie możemy zapominać, że wszyscy, także pacjenci są jego częścią. Vaccine Forum będzie okazją do tego, by poruszyć najważniejsze wątki aktualnej problematyki związanej ze szczepieniami. Vaccine Forum uroczyście otworzy Dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia w Polsce, doktor Nino Berdzuli.

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

W programie trzeciej edycji Vaccine Forum wybrzmią debaty dotyczące:

  • Wpływu sztucznej inteligencji na promocję szczepień
  • Kalendarza szczepień i immunoprofilaktyki
  • Promocji i profilaktyki zdrowotnej w miejscu pracy
  • Skutecznego dialogu z pacjentami.

Po raz trzeci wręczone zostaną również nagrody Vaccine Forum m.in. dla propagatora/propagatorki zdrowia czy instytucji publicznej działającej na rzecz szerzenia wiedzy z zakresu szczepień i profilaktyki zdrowotnej.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu i bezpłatnej rejestracji uczestnictwa!

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.