KRS 0000358654

Kwiecień 2018: Prawie 400 000 złotych na walkę z rakiem

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

W kwietniu wypłaciliśmy naszym Podopiecznym aż 399 834 zł na wydatki związane z chorobą nowotworową. Maciej Brdak, tata dwójki dzieci, który walczy z nowotworem mózgu, rozpoczął leczenie immunologiczne w Kolonii, które pochłonęło już kwotę ponad 47 000 zł, a Marcin Chebel kontynuuje terapię w tym samym ośrodku.

Paweł Konrad, lekarz i tata 2-letniej Ali wykupił leki warte ponad 13 000 zł, a 26-letnia Ania Kułak zmagająca się z guzem mózgu przeszła operację ratującą wzrok, kosztującą ponad 10 000 zł.

Mama 2-letniej Oli, Paulina Gonsak, opłaciła w kwietniu koszty leków, badań, konsultacji, rehabilitacji i dojazdów na kwotę ponad 6 000 zł, a Joanna Maciejska-Tul, pielęgniarka zmagająca się z rakiem trzustki, na dojazdy i leczenie wydała ponad 3000 zł.

W ostatnim miesiącu przekazaliśmy środki również wielu innym osobom oraz rozpoczęliśmy zbiórkę pieniędzy dla 11 chorych. Wśród nich znajduje się Joanna Stachurska, dla której dzięki pomocy wielu darczyńców udało się już zebrać 15 000 zł, co pozwoli na zakup pierwszej dawki nierefundowanego leku.

Naszych Podopiecznych wsparło w kwietniu ponad 1700 darczyńców. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w walkę z rakiem i prosimy o dalszą pomoc! To dzięki Wam chorzy mogą walczyć o życie!

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.