Kwiecień 2019: Prawie 400 000 zł przekazane pacjentom

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

W ubiegłym miesiącu sfinansowaliśmy wydatki naszych Podopiecznych na kwotę w sumie 388 157 zł. Z pieniędzy tych skorzystały m.in. Justyna z Gdańska i Ola z Rydułtowów, które kupiły kolejne dawki nierefundowanych leków. W obu przypadkach był to koszt ok. 24 000 zł. Leczenie kontynuuje też Ewa z Białegostoku, mama dwóch córeczek, która potrzebuje 20 000 zł miesięcznie na lek na raka piersi. Z kolei Agata z Poznania i Iwona z Chynowa zapłaciły ok. 13 000 zł za miesiąc leczenia raka jelita.

Dzięki pomocy Darczyńców mogliśmy przekazać pieniądze również 94 innym pacjentom, którzy sami nie są w stanie pokryć kosztów leków, rehabilitacji, badań, konsultacji u lekarzy i częstych dojazdów do szpitala. Jesteśmy wdzięczni każdemu z ponad 2600 osób, które zdecydowały się wesprzeć naszych Podopiecznych!

Mamy też nadzieję na Wasze dalsze wsparcie! W kwietniu do naszej fundacji dołączyło 12 kolejnych pacjentów i obecnie prowadzimy zbiórki dla 335 osób. Tylko dzięki Wam mają szansę wygrać walkę z rakiem!

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.