W listopadzie nasi Podopieczni otrzymali pomoc na łączną kwotę 408 731 zł. Środki te pozwolą im na rozpoczęcie lub kontynuację leczenia onkologicznego. Z pomocy skorzystały 142 osoby.
Wśród nich jest chora na raka piersi Elżbieta z Czerska, która opłaciła zakup nierefundowanego w jej przypadku leku. Anetta z Mikołowa oraz Alicja z Marszowic z zebranych środków pokryły koszty operacji chirurgicznych. Zmagająca się z nowotworem mózgu Aneta z Węgrowa mogła wyjechać na turnus rehabilitacyjny, natomiast Jan z Jedliny Zdrój opłacił częściowo zabieg krioablacji.
Wszystkim Darczyńcom z całego serca dziękujemy za bezinteresowną pomoc i wrażliwość na potrzeby naszych Podopiecznych.
W listopadzie do Onkofundacji dołączyli: Magda Jabłońska, Tadeusz Trojan, Radosław Koryga, Karolina Kluska, Ewa Komuszyńska-Nagurska oraz Robert Orłowski.
Dodaj chorym odwagi!
Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.
Zapraszamy do zapoznania się z profilami wszystkich osób i wsparcia ich w powrocie do zdrowia.
Jeśli chorzy nie są w stanie samodzielnie udźwignąć kosztów leczenia, oferujemy im możliwość pozyskania potrzebnych pieniędzy poprzez nasz program Alivia Onkozbiórka.
Zapewniamy też pacjentom łatwy dostęp do informacji o terminach badań, placówkach leczących pacjentów onkologicznych czy dostępnych terapiach przeciwnowotworowych.
W listopadzie ponad 13 tys. osób odwiedziło portal Onkoskaner.pl, aby znaleźć najkrótszą kolejkę do refundowanych przez NFZ badań diagnostycznych (RM, TK i PET-CT) lub na pierwszą wizytę u onkologa.
Na portalu Onkomapa.pl ponad 52 tys. osób poszukiwało przyjaznego lekarza lub placówki polecanej przez innych pacjentów. Aż 233 osoby podzieliły się swoimi doświadczeniami i zostawiły pomocne komentarze. Dziękujemy za każdą opinię!
Publikujemy też zestawienia leków wymienionych w wytycznych Europejskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (ESMO) i analizujemy ich dostępność w Polsce. Ponad 6000 osób odwiedziło portal Oncoindex.org, aby sprawdzić, czy ich leczenie jest zgodne z europejskim standardem lub znaleźć informacje o terapiach zgodnych z międzynarodowymi wytycznymi.
Każdy może skontaktować się z nami i zadać pytanie, jeśli nie wie, jak poradzić sobie z diagnozą, jakie kroki podjąć, gdy lekarz odmówił terapii lub potrzebna jest inna pomoc. Podejmiemy wszystkie możliwe działania, by zapewnić pomoc każdemu choremu na raka. W listopadzie odbyliśmy ponad 300 rozmów telefonicznych i odpowiedzieliśmy na około 140 maili od osób poszukujących informacji i wsparcia.