W listopadzie udało się przekazać naszym Podopiecznym 512 192 zł. Środki te pozwoliły im pokryć nierefundowane wydatki podczas niełatwych zmagań o życie i zdrowie. Ze wsparcia finansowego skorzystało 128 osób.
Wśród nich jest chora na raka piersi Beata z Warszawy, która rozpoczęła terapię nierefundowanym w jej przypadku lekiem. Podobnie Anna z Przasnysza z zebranych pieniędzy może kontynuować kosztowną immunoterapię. Izabela z Dębnicy Kaszubskiej opłaciła prywatne badania diagnostyczne, natomiast zmagający się z chrzęstniakomięsakiem Jacek z Pruszcza Gdańskiego pokrył koszty rehabilitacji. Z kolei Teresa ze Szczytna mogła zakupić perukę z naturalnych włosów.
Wszystkim Darczyńcom gorąco dziękujemy za gesty wsparcia. Dla naszych Podopiecznych są one niezwykle ważne!
W listopadzie do Fundacji dołączyło 7 nowych pacjentów: Edyta Polucha, Małgorzata Dzika, Krzysztof Wodka, Iga Majewska, Jadwiga Brzezicka, Beata Kamińska oraz Mirosława Kowalik.
Dodaj chorym odwagi!
Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.
Zapraszamy do poznania naszych Podopiecznych i zaangażowania się w pomoc podczas ich trudnej drogi przez chorobę.
Jeśli chorzy potrzebują pomocy finansowej, aby opłacić koszty związane z leczeniem, oferujemy im możliwość gromadzenia środków poprzez nasz program Alivia Onkozbiórka.
Zapewniamy też pacjentom łatwy dostęp do informacji o badaniach, placówkach czy terapiach.
W listopadzie ponad 39 tysięcy osób odwiedziło portal Kolejkoskop.pl, aby znaleźć najkrótszą kolejkę na badania diagnostyczne rezonansu magnetycznego czy tomografii komputerowej, refundowane przez NFZ.
Na portalu Onkomapa.pl ponad 41 tysięcy osób poszukiwało przyjaznego lekarza lub placówki polecanej przez innych pacjentów. Aż 533 osoby podzieliły się swoimi doświadczeniami i zostawiły pomocne komentarze. Dziękujemy za każdą opinię!
Publikujemy też zestawienia leków wymienionych w wytycznych Europejskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (ESMO) i analizujemy ich dostępność w Polsce. Ponad 1600 osób odwiedziło portal Oncoindex.org, aby sprawdzić, czy ich leczenie jest zgodne z europejskim standardem lub znaleźć informacje o terapiach zgodnych z międzynarodowymi wytycznymi.
Każdy może skontaktować się z nami i zadać pytanie, jeśli nie wie jak poradzić sobie z diagnozą, jakie kroki podjąć, lekarz odmówił terapii lub potrzebna jest inna pomoc. Podejmiemy wszystkie możliwe działania, by zapewnić pomoc każdemu choremu na raka. W listopadzie odbyliśmy ponad 150 rozmów telefonicznych i odpowiedzieliśmy na około 75 maili od osób poszukujących informacji i wsparcia.