KRS 0000358654

Luty 2018: Obejmujemy pomocą 23 nowych Podopiecznych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Najkrótszy miesiąc w roku był u nas bardzo intensywny! Do naszego Programu Skarbonka dołączyło 23 chorych, którym pomagamy w zbiórce środków na leczenie. Wśród nich znajduje się Joanna Pisarek, pielęgniarka i samotna mama dwójki dzieci, dla której udało się już zebrać ponad 56 000 zł, co pozwoli na zakup dwóch dawek nierefundowanego leku. Z kolei 34-letni Piotr Szczepanik, który potrzebuje 220 000 zł na protonoterapię w Czechach, dzięki pomocy wspaniałych darczyńców, ma już w swojej „skarbonce” ponad 38 000 zł.

W lutym pomogliśmy też m.in. Mirosławowi Janiszewskiemu, który walczy z rakiem płuc i dzięki zebranym środkom opłacił leki warte 7000 zł. Barbara Biała, mama dwóch nastolatek, spożytkowała 11 000 zł na nierefundowany lek i dojazdy do szpitala, a Małgorzata Jenorowska, która zmaga się z nawrotem i przerzutami raka piersi, przyjęła kolejną dawkę leku wartą ponad 17 000 zł. W sumie, przez cały miesiąc, przekazaliśmy naszym Podopiecznym 330 397 zł na niezbędne wydatki związane z chorobą.

Nie byłoby to możliwe bez wsparcia Dobrych Ludzi! W lutym ponad 3200 osób dokonało darowizny na rzecz naszych Podopiecznych. Jesteśmy wdzięczni każdemu z nich!

 

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.