Luty 2019: Ponad 400 000 zł dla naszych Podopiecznych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Za nami kolejny intensywny miesiąc! W lutym pomogliśmy 107 osobom, przekazując im w sumie 417 095 zł.

Z pieniędzy tych skorzystał m.in. Łukasz z Lublina, który zmaga się z nowotworem dróg żółciowych i przeszedł zabieg radioembolizacji w Niemczech. Tomasz z Sandomierza, tata dwóch małych córeczek spożytkował prawie 54 000 zł na leczenie glejaka również w Niemczech a Justyna z Gdańska, która od kilku lat zmaga się z rakiem piersi wydała 27 000 zł na nierefundowane przez NFZ leki. Aleksandra z Rydułtowów dzięki wsparciu darczyńców kontynuuje drogą terapię chłoniaka, a Sylwia z Oławy wykonała badania genetyczne warte ponad 12 000 zł.

To wszystko nie byłoby możliwe bez pomocy naszych wspaniałych Darczyńców! W lutym prawie 4000 osób zaufało nam i przekazało darowiznę na pomoc naszym podopiecznym.

Bardzo dziękujemy i wciąż potrzebujemy i liczymy na Wasze wsparcie! W ubiegłym miesiącu do naszej fundacji dołączyło 23 pacjentów i obecnie prowadzimy zbiórki pieniędzy dla 367 osób.

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.