KRS 0000358654

Maj 2019: Ponad 200 000 zł dla chorych na raka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Dzięki wsparciu darczyńców, w ubiegłym miesiącu mogliśmy dalej pomagać naszym Podopiecznym! Przekazaliśmy im w sumie 238 389 zł na wydatki związane z ich leczeniem.

Z pieniędzy tych skorzystało 86 osób, a wśród nich Małgosia, pielęgniarka z Kalinowa, która za ponad 22 000 zł zakupiła pierwszą dawkę leku pertuzumab. Grażyna z Tarnobrzegu rozpoczęła leczenie Avastinem, wartym 13 500 zł za jedną dawkę, a 28-letni Adam z Mielca, który zmaga się z rakiem jelita kupił pierwsze opakowanie leku regorafenib. Nie byłoby to możliwe bez pomocy ludzi o dobrych sercach, którzy zdecydowali się wpłacić darowiznę. Dziękujemy wszystkim ponad 1100 osobom, które zaufały nam i w ubiegłym miesiącu wsparły naszych Podopiecznych!

W maju uruchomiliśmy też „skarbonki” dla kolejnych 12 pacjentów i obecnie prowadzimy zbiórkę pieniędzy dla 334 chorych.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.