W maju udało się przekazać naszym Podopiecznym 418 136 zł. Środki te pozwoliły im pokryć nierefundowane wydatki podczas niełatwych zmagań o życie i zdrowie. Ze wsparcia finansowego skorzystały 122 osoby.
Wśród nich jest chory na glejaka Stefan z Dąbrowy, który opłacił bardzo kosztowną operację neurochirurgiczną. Anna z Solca Zdroju kupiła aparat do drenażu limfatycznego, natomiast Tamara z Warszawy mogła wykonać precyzyjne badania molekularne. Zmagający się z rakiem płuc Ludwik z Katowic pokrył koszty nowoczesnego leku celowanego, a Sławomir z Karnina wyjazdu na turnus leczniczy.
Wszystkim Darczyńcom gorąco dziękujemy za gesty wsparcia. Dla naszych Podopiecznych są one niezwykle ważne!
Dodaj chorym odwagi!
Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.
W maju do Fundacji dołączyły 2 nowe pacjentki: Marianna Gałązka oraz Ewa Meller.
Zapraszamy do poznania naszych Podopiecznych i zaangażowania się w pomoc podczas ich trudnej drogi przez chorobę.
Jeśli chorzy potrzebują pomocy finansowej, aby opłacić koszty związane z leczeniem, oferujemy im możliwość gromadzenia środków poprzez nasz program Alivia Onkozbiórka.
Zapewniamy też pacjentom łatwy dostęp do informacji o terminach badań, placówkach leczących pacjentów onkologicznych czy dostępnych terapiach przeciwnowotworowych.
W maju ponad 13,5 tys. osób odwiedziło portal Onkoskaner.pl, aby znaleźć najkrótszą kolejkę do refundowanych przez NFZ badań diagnostycznych (RM, TK i PET-CT) lub na pierwszą wizytę u onkologa.
Na portalu Onkomapa.pl blisko 54 tys. osób poszukiwało przyjaznego lekarza lub placówki polecanej przez innych pacjentów. Aż 477 osób podzieliło się swoimi doświadczeniami i zostawiło pomocne komentarze. Dziękujemy za każdą opinię!
Publikujemy też zestawienia leków wymienionych w wytycznych Europejskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (ESMO) i analizujemy ich dostępność w Polsce. Ponad 1000 osób odwiedziło portal Oncoindex.org, aby sprawdzić, czy ich leczenie jest zgodne z europejskim standardem lub znaleźć informacje o terapiach zgodnych z międzynarodowymi wytycznymi.
Każdy może skontaktować się z nami i zadać pytanie, jeśli nie wie, jak poradzić sobie z diagnozą, jakie kroki podjąć, gdy lekarz odmówił terapii lub potrzebna jest inna pomoc. Podejmiemy wszystkie możliwe działania, by zapewnić pomoc każdemu choremu na raka. W maju odbyliśmy ponad 110 rozmów telefonicznych i odpowiedzieliśmy na około 100 maili od osób poszukujących informacji i wsparcia.