Marzec: 320 tys. na pomoc dla podopiecznych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Dzięki hojności Darczyńców w ubiegłym miesiącu wypłaciliśmy naszym Podopiecznym 320 663 zł. Każda otrzymana wpłata to dla nich szansa na lepszą jakość życia i powrót do zdrowia. Środki zostały wypłacone 110 osobom.

Wśród nich jest chora na glejaka Agnieszka z Olsztyna, która opłaciła podanie immunoterapii. Edyta z Kani zakupiła kolejne dawki leku – denosumabu, stosowanego przy przerzutach nowotworu do kości, natomiast Anna z Suwałk, zmagająca się z rakiem piersi, dzięki zebranym środkom wykonała badanie wykrywające komórki nowotworowe w krwiobiegu. Barbara z Brus pokryła koszty dojazdów do odległego ośrodka leczenia, z kolei Magdalena z Warszawy opłaciła pakiet zabiegów fizjoterapeutycznych.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Darczyńcom za to, że nie pozostali obojętni na los potrzebujących. Swoim wsparciem codziennie dodają im otuchy! 

W marcu do grona podopiecznych Fundacji dołączyło aż 31 kolejnych osób, a wśród nich: Marzena Sikora, Ewa Kułakowska, Iwona Ciepielewska, Anna Saładonis, Ryszard Rydzewski, Joanna Buszyńska, Ewa Chlebuś, Małgorzata Sobiechowska, Teresa Bielówka, Grzegorz Banachowicz, Mariusz Walas, Ireneusz Perkowski, Katarzyna Mura, Aleksandra Wiederek-Barańska, Karolina Skrzypczak, Adam Matulewicz, Piotr Klimek, Maria Żylik, Renata Szwed-Micorek, Monika Sobstel, Karolina Kornaś, Krzysztof Kulik, Piotr Daraż, Agnieszka Grzemska-Młodzińska, Renata Ławniczak oraz Elwira Michniewicz.

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Zapraszamy do zapoznania się z ich profilami i wsparcia w zmaganiach z trudnym przeciwnikiem, jakim jest nowotwór.

Jeśli wydatki związane z leczeniem przekraczają możliwości finansowe chorych, pomagamy im zebrać środki na pokrycie kosztów poprzez nasz program Alivia Onkozbiórka.  

Zapewniamy też pacjentom łatwy dostęp do informacji o badaniach, placówkach czy terapiach.

W marcu ponad 46 tysięcy osób odwiedziło portal Kolejkoskop.pl, aby znaleźć najkrótszą kolejkę na badania diagnostyczne rezonansu magnetycznego czy tomografii komputerowej, refundowane przez NFZ.

Na portalu Onkomapa.pl ponad 50 tysięcy osób poszukiwało przyjaznego lekarza lub placówki polecanej przez innych pacjentów. Aż 666 osób podzieliło się swoimi doświadczeniami i zostawiło pomocne komentarze. Dziękujemy za każdą opinię! 

Publikujemy też zestawienia leków wymienionych w wytycznych Europejskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (ESMO) i analizujemy ich dostępność w Polsce. Ponad 6000 osób odwiedziło portal Oncoindex.org, aby sprawdzić, czy ich leczenie jest zgodne z europejskim standardem lub znaleźć informacje o terapiach zgodnych z międzynarodowymi wytycznymi.

Każdy może skontaktować się z nami i zadać pytanie, jeśli nie wie jak poradzić sobie z diagnozą, jakie kroki podjąć, lekarz odmówił terapii lub potrzebna jest inna pomoc. Podejmiemy wszystkie możliwe działania, by zapewnić pomoc każdemu choremu na raka. W marcu odbyliśmy ponad 170 rozmów telefonicznych i odpowiedzieliśmy na około 115 maili od osób poszukujących informacji i wsparcia.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.