KRS 0000358654

MOTORóżowi – motocyklistyki i motocykliści w walce z rakiem

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

MOTORóżowiW sobotę rano, 27 września, pogoda była marna – zimno, wiatr i ciężkie chmury, wieszczące deszcz. Nic, tylko naciągnąć kołdrę na czubek głowy i korzystać z soboty w łóżku. MOTORóżowi jednak się poderwali, z samego rana przyjechali na zbiórkę i pojechali – w kolumnie przez Warszawę, w różowych kamizelkach! Wszystko po to, by przypominać o profilaktyce raka piersi i zachęcać do wsparcia fundacji Alivia:) Gdy wyjeżdżali na miasto – chmury rozeszły się i wyszło piękne słońce! Chmury się zawstydziły, że wiszą nad takimi dzielnymi, szlachetnymi ludzikami i odpłynęły w nieznane:) To był piękny przejazd! A po nim – konkursy, nagrody i zabawa. Zapraszamy za rok!

MOTORóżowi

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.