KRS 0000358654

Ojciec trójki dzieci walczy ze złośliwym nowotworem mózgu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

32-letni Tomasz ma kochającą żonę i trójkę małych dzieci: Damian ma 10 lat, Julia 5, a Pawełek 4 lata. Od dwóch lat ich tata zmaga się z glejakiem. Przeszedł operację i radioterapię, ale poprawa była krótkotrwała. Po pół roku wszystko wróciło, co więcej okazało się, że guz jest jeszcze większy! Obecnie Tomasz nie mówi i część ciała ma niewładną. Tata wskazuje palcem – Pawełek odpowiada – teraz tylko tak może komunikować się z synkiem.

Obejrzyjcie reportaż w TVP3.

tomasz budzi walczy z glejakiem, reportaż w tvp3

Potrzeba jeszcze 130 000 zł na terapię NanoTherm w Niemczech. Pomóżcie! skarbonka.alivia.org.pl/tomasz-budzisz

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.