Projekt Alivii wśród zwycięzców konkursu „Poznaj e-wolontariat!”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

gala konkursu poznaj e-wolontariatProjekt Nowości Onkologiczne prowadzony przez Fundację Alivia zajął II miejsce w konkursie „Poznaj e-wolontariat” organizowanym przez Fundację Dobra Sieć, Fundację Orange i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

Nowości onkologiczne to działanie, dzięki któremu każda zainteresowana osoba znajdzie na stronie fundacji przygotowane przez e-wolontariuszy tłumaczenia na język polski różnorodnych zagranicznych tekstów medycznych o tematyce onkologicznej – m.in. światowe doniesienia o postępach w onkologii, nowych terapiach, metodach diagnostycznych i profilaktyce. Oprócz popularyzowania wiedzy, celem projektu jest również dodawanie nadziei nieuleczalnie chorym na to, że ich chorobę uda się za pomocą nowych terapii ustabilizować lub nawet wyleczyć.

Serdecznie dziękujemy Kapitule i Głosującym za uznanie, a Wolontariuszom – za ich ciężką pracę i wsparcie projektu i chorych!

Nie moglibyśmy działać bez wsparcia naszych Darczyńców. Pomóż nam działać dalej!

monster-aim-1.png

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

 

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Program Skarbonka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.