Seminarium „Terapie przełomowe w onkologii i hematoonkologii”, 27.01.2016, Warszawa

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

W imieniu Fundacji Watch Health Care zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnym Seminarium „Terapie przełomowe w onkologii i hematoonkologii – dostępność do leczenia w Polsce na tle Europy”. Fundacja Alivia jest partnerem tego wydarzenia.

Program Seminarium obejmuje dwie części:

  • Wystąpienia prelegentów.
  • Debatę systemową z konferencją prasową. Dyskusja ukierunkowana będzie na możliwości poprawy dostępu do świadczeń zdrowotnych w Polsce. Do debaty zaproszeni zostaną przedstawiciele: MZ, NFZ, AOTM, organizacji pacjentów, eksperci medyczni. Panel dyskutantów będzie odnosił się do najważniejszych problemów poruszonych w prezentacjach.

Prezes Fundacji Alivia, Bartosz Poliński, przedstawi prezentację na temat dostępu do innowacyjnych terapii z perspektywy pacjentów.

Celem nadrzędnym spotkania jest wskazanie barier dostępu do nowoczesnych świadczeń zdrowotnych stosowanych w Polsce, na jakie natrafiają pacjenci. Do udziału w Seminarium szczególnie zapraszamy lekarzy specjalistów różnych dziedzin, zarówno klinicystów, jak i pracowników naukowych zainteresowanych problematyką Seminarium. Wydarzenie jest również dedykowane przedstawicielom Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia, Agencji Oceny Technologii Medycznych, samorządów lokalnych, urzędów centralnych, mediów oraz przedstawicielom organizacji pacjentów, organizacji branżowych oraz kadrze akademickiej.

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Pobierz program seminarium.

TERMIN: 27 stycznia 2016 r. (rozpoczęcie o godz. 10:00)
MIEJSCE: budynek Związku Rzemiosła Polskiego (Sala im. Kilińskiego), ul. Miodowa 14 w Warszawie
KONTAKT: prosimy o potwierdzenie uczestnictwa na adres sekretariat@korektorzdrowia.pl lub telefonicznie pod nr.: 516 901 190

 

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.