Sesja fotograficzna „Portret z atrybutem” dla podopiecznych Fundacji

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

W listopadzie wraz z Zespołem Szkół Fototechnicznych zorganizowaliśmy sesje fotograficzne „Portret z atrybutem”! Fotografami byli uczniowie Fotospokojnej – Zespołu Szkół Fototechnicznych. W rolę modelek wcieliły się nasze Podopieczne, za wizaż dziękujemy Barbarze Robak.

Mamy już efekty sesji! Bardzo dziękujemy Wam wszystkim za cudowną współpracę przy tym projekcie!

Konkurs wyłonił 3 najlepsze prace – Kasia Bronowicka (fot.) i Monika Dembek (model), Jan Kurjan (fot.) i Ola Fedko (model), Michał Jakubowski (fot.) i Magda Strojnowska (model).

Gratulujemy!

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Monika Dembek
fot. Kasia Bronowicka
aleksandra fedko
fot. Jan Kurjan
magdalena strojnowska
fot. Michał Jakubowski

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.