Dzięki hojności Darczyńców w ubiegłym miesiącu przekazaliśmy naszym Podopiecznym 303 801,48 zł. Środki te pozwoliły im pokryć nierefundowane wydatki podczas niełatwych zmagań o życie i zdrowie. Z pomocy skorzystało 97 osób.
Wśród nich jest Małgorzata z Dzierżoniowa, chora na nowotwór tarczycy, która opłaciła nierefundowaną operację usuwania guzów echolaserem. Amelia z Warszawy, zmagająca się z nowotworem mózgu, mogła pojechać na turnus rehabilitacji neurologicznej, tymczasem Bożena z Suwałk poddała się zabiegom fizjoterapeutycznym. Justyna z Bielska Podlaskiego, u której zdiagnozowano raka piersi, zapłaciła za kolejną dawkę nierefundowanego leku – trastuzumabu emtanzyny. Również Justyna z Polanówki kontynuuje przyjmowanie płatnego leku – sunitynibu.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Darczyńcom za to że nie pozostali obojętni na los potrzebujących. Swoim wsparciem codziennie dodają im otuchy!
W sierpniu do Fundacji dołączyli: Eugeniusz Cupiał, Aleksandra Morawa, Karina Antczak, Marcin Gierczak, Sylwia Cyran, Beata Piaseczna, Ewa Kukuła oraz Dorota Standowicz.
Dodaj chorym odwagi!
Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.
Zapraszamy do poznania nowych Podopiecznych na ich stronach i zaangażowania się w pomoc na ich rzecz.
Jeśli wydatki związane z leczeniem przekraczają możliwości finansowe chorych, pomagamy zebrać środki na pokrycie kosztów poprzez nasz program Skarbonka!
Nasze działania obejmują również zapewnienie pacjentom łatwego dostępu do informacji o badaniach, placówkach czy terapiach. W lipcu ponad 42 tysiące osób znalazło na Kolejkoskop.pl najkrótszą kolejkę na badania diagnostyczne rezonansu magnetycznego czy tomografii komputerowej, refundowane przez NFZ.
Na portalu Onkomapa ponad 23 tys. osób poszukiwało przyjaznego lekarza lub placówki polecanej przez innych pacjentów oraz zostawiało swoje opinie.
Publikujemy też zestawienia leków wymienionych w wytycznych Europejskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (ESMO) i analizujemy ich dostępność w Polsce. Na Oncoindex.org ponad 3 tys. osób sprawdziło, czy ich leczenie jest zgodne z europejskim standardem lub znalazło informacje o terapiach zgodnych z międzynarodowymi wytycznymi.
Każdy może skontaktować się z nami i zadać pytanie, jeśli nie wie jak poradzić sobie z diagnozą, jakie kroki podjąć, lekarz odmówił terapii lub potrzebna jest inna pomoc. Podejmiemy wszystkie możliwe działania, by zapewnić pomoc każdemu choremu na raka. W sierpniu odbyliśmy ok. 100 rozmów telefonicznych i odpowiedzieliśmy na ok. 60 maili od osób poszukujących informacji i wsparcia.