KRS 0000358654

Skoczył ze spadochronem 48 razy, by pomóc potrzebującym

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

21 czerwca 2017 roku skoczek spadochronowy Tomasz Kozłowski dokonał niesamowitego wyczynu. Ponad 48 razy w ciągu 1 dnia skoczył ze spadochronem, jednocześnie 48 razy pomagając potrzebującym.

Nie jest to pierwsze spadochronowe wyzwanie, jakiego podjął się Tomasz Kozłowski. W 2014 roku, razem z dwoma innymi skoczkami skoczył z balonu na ogrzane powietrze z wysokości prawie 11 000 metrów, ustanawiając rekord Europy.

Przygotowania do Projektu 4F48 rozpoczął już kilka miesięcy temu. Po wielu ciężkich treningach, 21 czerwca, o godz. 6:00 wsiadł do samolotu na strefie spadochronowej SkyCamp, by wykonać swój pierwszy tego dnia skok. O godz. 12:00 miał ich już na koncie 27, a do końca dnia wykonał 50, o dwa więcej niż planował. Tym samym ustanowił nowy rekord Polski w liczbie wykonanych w ciągu dnia skoków, który dotychczas wynosił 25.

tomasz kozłowski skok spadochronowy

Wydarzenie, choć trudne ze względów kondycyjnych, jak i logistycznych, nie było tylko sportowym wyzwaniem, ale również jedyną w swoim rodzaju akcją charytatywną. Pan Tomasz każdy ze skoków zadedykował konkretnej potrzebującej osobie lub instytucji i z pomocą portalu polakpomaga.pl od wielu tygodni prowadził zbiórkę pieniędzy na każdy z celów. Niezmiernie nam miło, że wśród nich znalazła się również nasza fundacja, dla której zadedykowany został skok spadochronowy nr 15.

skok spadochronowy dla fundacji alivia

Tomasz Kozłowski sam wsparł jeden z celów, przekazując z własnych oszczędności 10 000 zł na dom dziecka w jego rodzinnym mieście, a dzięki innym darczyńcom i firmom, udało się już zebrać ponad 180 000 zł! Sponsorem skoków jest firma 4F, a całość zebranych środków zostanie przekazana potrzebującym.

Ty też możesz pomóc!

Jeszcze do końca wakacji trwa zbiórka pieniędzy na stronie: polakpomaga.pl/kampania/skok-15. A jeśli zdecydujesz się na przekazanie 10 000 zł i skoczysz ze spadochronem w tandemie (z instruktorem), Pan Tomasz w powietrzu przybije Ci piątkę! Środki, które zostaną zebrane przeznaczymy na pomoc chorym na nowotwory, znajdującym się w najtrudniejszej sytuacji finansowej.

Wejdź też na www.4f48.pl i dowiedz się więcej o tej wyjątkowej akcji.

skok spadochronowy projekt 4f48

tomasz kozłowski 48 skoków ze spadochronem
fot. Kuba Konwent, konwentphoto.com

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.