KRS 0000358654

Styczeń 2018: Prawie 260 tysięcy złotych przekazane chorym na nowotwory

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Za nami pierwszy miesiąc 2018 roku. Każdego dnia intensywnie działaliśmy na rzecz osób z chorobą nowotworową. W ciągu całego okresu przekazaliśmy naszym podopiecznym 259 244 zł. Dzięki tym środkom Tomasz Urbanek przyjął kolejną dawkę leku za prawie 20 000 zł, Małgorzata Jenorowska zakupiła lek za 17 000 zł, a Michał Pasek opłacił rehabilitację wartą 4000 zł. Również wiele innych osób opłaciło koszty leków, badań diagnostycznych, konsultacji lekarskich, dojazdów do szpitala.

W styczniu dołączyło do nas 17 nowych podopiecznych, dla których prowadzimy zbiórkę środków finansowych. Wśród nich znajduje się Karol Wojciechowski, dla którego udało się już zebrać prawie 140 000 zł z potrzebnych 200 000 zł oraz Aneta Dobrzyńska, na której subkoncie znajduje się już prawie 91 000 zł – 30% kwoty potrzebnej na immunoterapię w Niemczech.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni ponad 4 400 darczyńcom, którzy dokonali wpłat na rzecz naszych podopiecznych. To dzięki Wam możemy pomagać chorym walczyć o życie!

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.