Styczeń 2020: Ponad 300 tys. zł przekazane chorym

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Z pomocą programu Skarbonka nasi podopieczni przeznaczyli 308 469 zł na leczenie chorób nowotworowych. Dziękujemy darczyńcom, bez ich udziału nie byłoby to możliwe!

Wśród 101 osób, które wsparliśmy w styczniu, znalazł się Marcin walczący z glejakiem. Dzięki środkom ze Skarbonki opłacił koszty leczenia w Kolonii – ponad 43 tys. zł.

Beata w walce z rakiem jelita grubego przeznaczyła ponad 15 tys. zł na nierefundowany lek, Amelia mierząca się z rdzeniakiem zarodkowym opłaciła kosztowne badania oraz środki farmakologiczne za prawie 10 tys. zł. Wsparliśmy także Macieja leczącego się na chłoniaka Hodgkina przy zakupie leku, który nie jest refundowany w jego przypadku.

W Nowym Roku do naszych Podopiecznych dołączyło 27 osób i obecnie prowadzimy zbiórkę dla 313 osób.

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Dołącz do grona darczyńców i poznaj historie wszystkich naszych podopiecznych na stronie Skarbonka.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.