„Tu i teraz”: eksperci na temat refundacji leków

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Nasz podopieczny Maciej Dyba potrzebuje ponad 10 000 zł miesięcznie, aby żyć. W programie telewizji Nowa TV został przedstawiony reportaż na temat jego sytuacji, a zaproszeni goście rozmawiali o refundacji leków w Polsce.

Herceptyna, którą przyjmuje Maciej jest refundowana w raku jajnika i piersi. Maciej choruje jednak na raka wątroby… Mimo że w jego przypadku ten lek również jest wskazany, nie podlega finansowaniu przez NFZ. Aby żyć, musi sam finansować leczenie.

Gośćmi programu „Tu i teraz” byli Wojciech Wiśniewski, rzecznik fundacji Alivia oraz prof. Wojciech Jędrzejczak, onkolog, hematolog i konsultant krajowy w dziedzinie hematologii.

Obejrzyjcie reportaż i rozmowę w studiu pod tym linkiem: www.nowa.tv/program/tu-i-teraz,9/17272/

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Prosimy też o wsparcie finansowe dla Macieja, które pozwoli mu na kontynuację niezbędnego leczenia. Więcej informacji znajdziecie tutaj: skarbonka.alivia.org.pl/maciej-dyba

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.