Zrelaksowani pacjenci są silniejsi

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

warsztaty "mniej stresu więcej zdrowia"Z inicjatywy Alivii – Fundacji Onkologicznej Osób Młodych oraz Pracowni Psychoonkologii Primum Noscere, 24 listopada w Warszawie odbyły się bezpłatne warsztaty dla osób zdiagnozowanych z chorobą nowotworową,  pod hasłem „Mniej stresu, więcej zdrowia”.

Warsztaty były prowadzone przez dwie psycholog, doświadczone w pracy z pacjentami onkologicznymi.

Treść warsztatu skupiała się głównie na praktycznych technikach radzenia sobie ze stresem. Uczestnicy mogli porozmawiać o źródłach stresu w chorobie. Nauczyli się rozpoznawać i radzić sobie ze swoimi emocjami. Słuchacze uczyli się komunikacji „ja” – nieagresywnej, nieatakującej, a co za tym idzie – otwartej i zapraszającej do rozmowy, umożliwiającej dialog w sytuacji konfliktu interesów. Pracowali również nad zmianą swoich przekonań i myśli na temat choroby.

Wśród licznych technik można było nauczyć się, jak sobie radzić ze stresem przed kontrolą lekarską, a także ze strachem przed przerzutem. Uczestnicy poznali i praktykowali również kilka technik pracy z ciałem, takich jak nauka oddychania, relaksacje czy Mindfullnes Body Stress Reduction.

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

W trakcie warsztatów uczestnicy tworzyli aktywną grupę, która wymieniała między sobą doświadczenia, przemyślenia i energię. Zdobyli praktyczną wiedzę, która pozwoli im redukować stres związany z chorobą i wzmacniać tym samym układ odpornościowy do walki z chorobą.

Zdrowie, świeże i smaczne przekąski dla uczestników warsztatów zapewniło bezinteresownie GoodyFoody.

Warsztaty psychoonkologiczne wpisują się w misję Fundacji Alivia, którą jest propagowanie proaktywnej postawy pacjentów w procesie leczenia.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w tym projekcie!

warsztaty "mniej stresu więcej zdrowia"

warsztaty "mniej stresu więcej zdrowia"

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.