Zrelaksowani pacjenci są silniejsi

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

warsztaty "mniej stresu więcej zdrowia"Z inicjatywy Alivii – Fundacji Onkologicznej Osób Młodych oraz Pracowni Psychoonkologii Primum Noscere, 24 listopada w Warszawie odbyły się bezpłatne warsztaty dla osób zdiagnozowanych z chorobą nowotworową,  pod hasłem „Mniej stresu, więcej zdrowia”.

Warsztaty były prowadzone przez dwie psycholog, doświadczone w pracy z pacjentami onkologicznymi.

Treść warsztatu skupiała się głównie na praktycznych technikach radzenia sobie ze stresem. Uczestnicy mogli porozmawiać o źródłach stresu w chorobie. Nauczyli się rozpoznawać i radzić sobie ze swoimi emocjami. Słuchacze uczyli się komunikacji „ja” – nieagresywnej, nieatakującej, a co za tym idzie – otwartej i zapraszającej do rozmowy, umożliwiającej dialog w sytuacji konfliktu interesów. Pracowali również nad zmianą swoich przekonań i myśli na temat choroby.

Wśród licznych technik można było nauczyć się, jak sobie radzić ze stresem przed kontrolą lekarską, a także ze strachem przed przerzutem. Uczestnicy poznali i praktykowali również kilka technik pracy z ciałem, takich jak nauka oddychania, relaksacje czy Mindfullnes Body Stress Reduction.

W trakcie warsztatów uczestnicy tworzyli aktywną grupę, która wymieniała między sobą doświadczenia, przemyślenia i energię. Zdobyli praktyczną wiedzę, która pozwoli im redukować stres związany z chorobą i wzmacniać tym samym układ odpornościowy do walki z chorobą.

Zdrowie, świeże i smaczne przekąski dla uczestników warsztatów zapewniło bezinteresownie GoodyFoody.

Warsztaty psychoonkologiczne wpisują się w misję Fundacji Alivia, którą jest propagowanie proaktywnej postawy pacjentów w procesie leczenia.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w tym projekcie!

warsztaty "mniej stresu więcej zdrowia"

warsztaty "mniej stresu więcej zdrowia"

Nie moglibyśmy działać bez wsparcia naszych Darczyńców. Pomóż nam działać dalej!

monster-aim-1.png

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

 

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Program Skarbonka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.