Podziel się szczęściem!

Chcesz mieć ślub pełen dobroci? Zorganizuj w trakcie uroczystości zbiórkę na rzecz wsparcia chorych!

Ślub pełen dobroci

Ślub to jedno z najpiękniejszych wydarzeń w życiu – dzień pełen miłości, radości i wspólnych marzeń. A jeśli moglibyście uczynić ten dzień jeszcze bardziej wyjątkowym? 

Zapraszamy Was do podjęcia niezwykłej decyzji: zamiast tradycyjnych kwiatów czy upominków dla gości, rozważcie zorganizowanie zbiórki na rzecz osób chorych na raka. 

Dzieląc się Waszym szczęściem, dajecie coś bezcennego – nadzieję i wsparcie tym, którzy każdego dnia zmagają się z chorobą. Wasz ślub stanie się nie tylko niezapomnianym wydarzeniem dla Was i Waszych gości, ale również symbolem solidarności, miłości i troski o innych. 


Materiały

Wzory materiałów, które można dołączyć do zaproszeń, zaprojektowała dla nas znana ilustratorka, Marianna Sztyma. Możemy też wysłać Wam specjalne pudełka – skarbonki z logo Onkofundacji. Wystarczy, że napiszecie do nas na adres: [email protected]

Oznacz nas w mediach społecznościowych!

Podzielili się szczęściem

Nasz ślub pod wieloma względami był nietypowy. Skromną kolację ciężko porównać z tradycyjnym weselem. Gości była zaledwie garstka - najbliższa rodzina oraz para wspólnych przyjaciół. Chcieliśmy wykorzystać tę chwilę, aby zrobić coś dobrego dla innych. Nasi goście z góry wiedzieli, na co zostaną przekazane pieniądze, które zbierzemy.
Ela
Panna Młoda
Wieczorem, po kolacji, wspólnie z narzeczoną, a właściwie już żoną, na spokojnie przejrzeliśmy zawartość kopert. Nie należymy do ludzi, którzy łatwo się rozczulają. Wycisnąć ze mnie - a co dopiero z niej - łzy, to jest mission impossible. Tym razem byliśmy wzruszeni, nie tylko przeczytanymi życzeniami, ale przede wszystkim tym pieniężnym wkładem do kopert.
Tomek
Pan Młody

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.