Możesz na nas liczyć!

Wiemy, że choroba nowotworowa to trudne doświadczenie. Dlatego Ci pomożemy.

Mamy to, czego potrzebujesz!

Przygotowaliśmy pakiet benefitów oraz darmowych usług, dzięki którym mierzenie się z rakiem będzie łatwiejsze. Potrzebujesz środków na leczenie? Zniżki na taksówkę? A może interesuje Cię porada dietetyka lub wsparcie psychoonkologa? 

To tylko kilka przykładowych korzyści, które od nas otrzymasz. Nie ma żadnego haczyka, a wszystko jest całkowicie bezpłatne. Daj nam szansę i przekonaj się, co możemy dla Ciebie zrobić!

Baza wiedzy o raku

Co robić, aby nie zachorować na raka? Jakie są objawy nowotworów? Jakie metody terapii oferuje współczesna medycyna? Tworzymy bazę wiedzy o nowotworach, przydatną zarówno dla osób chorych, jak i zdrowych. Skorzystaj z niej!

Nasze portale

Wyszukaj najkrótszą kolejkę

Szybkie wykonanie odpowiednich badań pozwala na wczesne rozpoczęcie leczenia oraz pełni ważną rolę w monitorowaniu skuteczności terapii. Znajdź placówkę w której kolejka jest najkrótsza.

Znajdź rekomendowane leki

Polscy pacjenci mają prawnie zagwarantowane leczenie zgodne z aktualną wiedzą medyczną. Znajdź rekomendowane leki i terapie oraz sprawdź status ich refundacji. Skorzystaj z Oncoindexu!

Poznaj przyjaznego lekarza

Każdy z nas wie, jak ważną rolę w procesie leczenia odgrywa właściwy lekarz. Zapoznaj się z opiniami innych chorych i znajdź najbardziej przyjaznego lekarza oraz najlepiej oceniany ośrodek onkologiczny.

Wykorzystaj medycynę personalizowaną

Nowotwory też są różne i występują w nich różne mutacje genów. Dzięki medycynie personalizowanej można dobrać precyzyjne metody walki, odpowiednie dla konkretnego przypadku nowotworu.

Masz pytanie?

Masz problem? Nie wiesz co robić? Napisz maila, a my pomyślimy za Ciebie!  Nasza Fundacja działa w celu pomocy osobom chorym na nowotwory i ich rodzinom w kwestiach organizacyjnych i formalnych, jak również oferuje pomoc w podejmowaniu kroków interwencyjnych.

Jeśli właśnie usłyszałeś/aś diagnozę nowotworu i nie wiesz jakie kroki teraz podjąć, lekarz odmówił Ci terapii lub potrzebujesz innej pomocy w związku z chorobą nowotworową, napisz do nas.

Podejmiemy wszystkie możliwe działania, aby Ci pomóc (w tym działania wspólnie z innymi organami – np. Rzecznik Praw Pacjenta, Rzecznicy NFZ, PFRON).

Przesyłając swoje zapytanie wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych.

Zobacz treść klauzuli informacyjnej

Informujemy, że Administratorem danych osobowych jest Fundacja Onkologiczna Alivia z siedzibą w Warszawie, ul. Niedźwiedzia 4C, 02-737 Warszawa (dalej Administrator). W sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych należy kontaktować się z Administratorem drogą elektroniczną na adres poczty elektronicznej: [email protected] lub listownie na adres korespondencyjny podany powyżej. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO w celu udzielenia odpowiedzi na pytania przesłane poprzez formularz kontaktowy, w celu informowania o działaniach prowadzonych przez Fundację na rzecz osób z chorobami onkologicznymi, a także na podstawie art. 9 ust. 2 lit. a) RODO, tj. wyrażonej przez Państwa zgody na przetwarzanie danych dotyczących zdrowia. Przysługuje Państwu prawo do: żądania dostępu do swoich danych osobowych i ich poprawienia, żądania ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych, z przyczyn dotyczących Państwa szczególnej sytuacji, wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Przysługuje Państwu również prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego do czasu wycofania zgody, poprzez przesłanie informacji na dane kontaktowe wskazane powyżej. Państwa dane osobowe nie będą przekazywane do państw trzecich. Państwa dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym nie będą podlegały profilowaniu.

i sprawdź naszą politykę prywatności.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdziesz poniżej.

Wyrażam zgodę na dalszy kontakt przez Fundację z wykorzystaniem moich danych tj. adresu e-mail lub / i numeru telefonu w celu informowania o działaniach na rzecz osób z chorobami onkologicznymi.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA firmy Google. Zobacz politykę prywatności i warunki użytkowania.

Listę polecanych ośrodków oraz specjalistów w zakresie onkologii można znaleźć na portalu Fundacji Onkomapa.pl. Na stronie można również zapoznać się z opiniami pacjentów na temat wybranych ośrodków lub lekarzy. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji prosimy kontakt z pracownikiem Fundacji bezpośrednio poprzez formularz.

Z myślą o osobach, które potrzebują wsparcia finansowego w poniesieniu kosztów leczenia prowadzimy program Alivia Onkozbiórka. W ramach programu uruchamiamy dla beneficjentów dedykowaną stronę WWW, udostępniamy rachunek bankowy do wpłat oraz mechanizm wpłat on-line (bezpośrednio ze strony WWW). Jest też możliwość pozyskiwania 1% podatku. Środki pochodzą z dobrowolnych wpłat darczyńców. Z zebranych środków możemy sfinansować wydatki związane z leczeniem choroby onkologicznej. Co ważne zebrane pieniądze można wydatkować wyłącznie na terapie o potwierdzonej naukowo skuteczności.
W przypadku zainteresowania udziałem w programie konieczne jest zarejestrowanie się poprzez stronę Alivia Onkozbiórka. Prosimy postępować zgodnie z instrukcjami zawartymi na stronie.

Pod tym linkiem znajduje się szersza informacja o programie oraz regulamin programu.

Należy pamiętać, że:

a) sukces takiej akcji w dużej mierze zależy od umiejętności zainteresowania taką akcją rodziny, przyjaciół, znajomych oraz dużej grupy nieznajomych – i tutaj rzeczywiście już po aktywowaniu Onkozbiórki mogą wkroczyć bliscy, aby jak najszerzej rozpowszechniać i udostępniać link do Onkozbiórki,

b) środki pozyskane w ten sposób można spożytkować na ściśle określone cele.

Pod poniższymi linkami znajdują się polecane przez Fundację wyszukiwarki badań klinicznych:
– w Polsce
Polskie Towarzystko Onkologiczne
Wiedza Pacjenta by Roche
ODDZIAŁ BADAŃ WCZESNYCH FAZ NARODOWY INSTYTUT ONKOLOGII IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE
– na świecie
ClinicalTrials.gov
EmergingMed Clinical Trial Navigation Service

Zachącamy równiez do zapoznania się z artykułem na stronie Fundacji na temat tego jak i gdzie szukać informacji o leczeniu.

Pacjent i/lub jego najbliżsi mogą skorzystać z pomocy psychoonkologa:
na szpitalnych oddziałach onkologicznych
w Centrum Psychoonkologii UNICORN
w Fundacji OnkoCafe
w Fundacji Rak’n’Roll – telefoniczna linia pomocowa, tel. 500 459 450 w każdą środę od godz. 19:00 do 21:00
w Fundacji Twarze Depresji – zgłoszenia poprzez formularz
w Fundacji Ogród Nadziei
w Warszawskim Centrum Psychoonkologii, tel. 788 142 181, mail: [email protected]
na Infolinii Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego, tel. 800 08 01 64 w dni powszednie od godz. 18:00 do 22:00

Zachęcamy również do dołączenia do społeczności Onkofundacji Alivia. Po dołączeniu do społeczności oferujemy dostęp do treści edukacyjnych, ważnych informacji, darmowych porad, w tym psychoonkologa oraz innych korzyści przygotowanych przez naszych Partnerów. Zachęcamy do zarejestrowania się tutaj.

Istnieje możliwość przeprowadzenia konsultacji medycznych zagranicą (uzyskanie tzw. drugiej opinii). Polega to na wizycie w jednym z europejskich ośrodków onkologicznych i spotkaniu z tamtejszymi lekarzami. W wyniku wizyty pacjent otrzymuje raport z informacjami na temat zalecanego optymalnego leczenia. Należy mieć jednak na uwadze, że nie każde leczenie jest refundowane w Polsce.
Konsultację zagraniczną można przeprowadzić również za pośrednictwem firmy Diameo (współpracującej z ośrodkami medycznymi na całym świecie).
Zachęcamy również do zapoznania się z artykułem na naszej stronie na temat leczenia nowotowrów za granicą.

Skierowanie do leczenia hospicyjnego może wystawić każdy lekarz, w tym lekarz rodzinny. Konieczne jest wtedy okazanie mu dokumentacji medycznej, niezbędnej do wystawienia dokumentu.
Otrzymując skierowanie do leczenia hospicyjnego pacjent może skorzystać z dowolnego ośrodka na terenie kraju. Informacje o ośrodkach, które mają podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia znajdują się na stronach urzędów samorządowych lub na stronie NFZ. Konsultanci na Infolinii Oddziałów Wojewódzkich Funduszu również przekażą informację o ośrodkach wraz z danymi adresowymi placówek.
Potrzebna jest niezbędna dokumentacja medyczna. Zgodnie z ustawą o prawach pacjenta każdy ośrodek musi wydać wszystkie kopie. Czasami może okazać się, że do rozpoczęcia leczenia hospicyjnego konieczne jest skompletowanie kolejnych dokumentów. W szczególności zalecamy przygotowanie kopii:
∙ dowodu osobistego chorego;
∙ kompletu dokumentacji medycznej;
∙ jeżeli pacjent jest na zwolnieniu lekarskim – potwierdzenie ubezpieczenia od pracodawcy.
Z zebranymi dokumentami należy udać się do ośrodka, który zdecyduje o kwalifikacji chorego oraz poinformuje o ewentualnym okresie oczekiwania na opiekę.
Oczywiście istnieją także hospicja prywatne, o warunki przyjęcia oraz cenę miesięcznego pobytu należy wtedy pytać w danej placówce.

Lista hospicjów w Polsce można znaleźć na poniższych stronach:
https://terminyleczenia.nfz.gov.pl/ (w pole z nazwą świadczenia należy wpisać ‘hospicjum’) lub https://gsl.nfz.gov.pl/GSL/GSL/PrzychodnieSpecjalistyczne

Lista hospicjów prowadzonych przez stowarzyszenia i fundacje pozarządowe, nonprofitowe świeckie i kościelne można znaleźć na poniższych stronach:
https://www.forumhospicjum.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=23&Itemid=34

Informację na temat prywatne, kompleksowej opieki stacjonarnej i domowej (na terenie Warszawy) znajdują się tutaj:
https://careexperts.pl/

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem o opiece hospicyjnej.

W przypadku gdy pacjent cierpi na dysfunkcję narządów ruchu uniemożliwiającą korzystanie ze środków transportu publicznego, może skorzystać z bezpłatnych przejazdów środkami transportu sanitarnego w celu odbycia leczenia w najbliższym podmiocie leczniczym. Jeżeli natomiast pacjent onkologiczny jest zdolny do samodzielnego poruszania się bez stałej pomocy innej osoby, ale wymaga pomocy przy korzystaniu z transportu publicznego lub wymaga pojazdu dostosowanego do potrzeb osób z niepełnosprawnością, przysługuje mu częściowo płatny transport (NFZ pokrywa 40% kosztów). Zlecenie na przejazd wystawia lekarz, który ma podpisaną umowę z NFZ albo który jest zatrudniony w placówce, z którą NFZ zawarł umowę.

Na ten moment nie prowadzimy programu Onkotaxi, natomiast polecamy śledzić naszą stronę i profil Fundacji na Facebooku. Będziemy informać jak wznowimy akcję.

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.