Jak mądrze pomagać, nie zapominając o sobie – webinar dla opiekunów pacjentów onkologicznych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Choroba onkologiczna dotyka całą rodzinę, nie tylko pacjenta. Opieka nad chorym to nierzadko praca na pełen etat, która pochłania czas i angażuje siły często ponad miarę. Skupiając całą uwagę na chorym bliskim, opiekun zapomina o sobie i swoich potrzebach. Ale jak zadbać o siebie gdy jednocześnie wspieramy bliskiego z nowotworem? Na to pytanie odpowie psycholożka Magdalena Tereszkiewicz – Mosek w trakcie bezpłatnego webinaru, który odbędzie się we wtorek, 21 maja, o godzinie 19:00.

Plan spotkania

19:00 Powitanie i wstęp – Agnieszka Dolna
19:05 Jak mądrze pomagać, nie zapominając o sobie – Magdalena Tereszkiewicz-Mosek 
19:50 Wsparcie pacjentów onkologicznych Onkofundacji Alivia
20:00 Sesja pytań i odpowiedzi 
20:25 Zakończenie spotkania – Agnieszka Dolna

Prelegentka:

Magdalena Tereszkiewicz – Mosek: Absolwentka psychologii oraz psychoonkologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. Pracuje z pacjentami zmagającymi się z chorobami nowotworowymi i innymi chorobami przewlekłymi oraz ich najbliższymi, na każdym etapie choroby. Specjalizuje się w pracy na zasobach, pomaga radzić sobie z emocjami wynikającymi z choroby, budować jej właściwy obraz, zawsze wychodząc naprzeciw aktualnym potrzebom pacjenta. Asystuje całym rodzinom w przechodzeniu przez proces chorowania, dużą uwagę poświęcając najmłodszym. Wspiera osoby w żałobie, cierpiące po stracie. Doświadczenie zawodowe jako psycholog zdobywała w prywatnej poradni psychologicznej, firmie zajmującej się lotniczym transportem medycznym oraz charytatywnie wspierając osoby w potrzebie, głównie w kryzysach życiowych. W swojej praktyce wykorzystuje też doświadczenie z wieloletniej pracy z obszaru biznesowego. Jest orędowniczką psychoedukacji.

Załóż zbiórkę na 1,5% podatku!

Pokryj koszty leków, badań, prywatnych konsultacji oraz dojazdów. Nie ma żadnego haczyka!

Zapisz się już dziś: https://bit.ly/jak-madrze-pomagac

Partnerem wydarzenia są: Ogólnopolska Federacja Onkologiczna, Harmonia Poradnia Zdrowia Psychicznego – Grupa Luxmed, Roche

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.