Jesteś opiekunem? Obejrzyj webinar „Jak mądrze pomagać, nie zapominając o sobie”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Jak zadbać o siebie gdy jednocześnie wspieramy bliskiego z nowotworem?

Opieka nad chorym onkologicznie, bądź z inną chorobą przewlekłą to obciążenie czasowe, fizyczne i emocjonalne. Często opiekunowie tak skupiają się na chorym bliskim, zapominają o sobie i swoich potrzebach.

Psycholożka Magdalena Tereszkiewicz – Mosek w trakcie majowego webinaru opowiedziała jak dbać o siebie gdy jesteśmy w roli opiekuna.

Dołącz do nas!

Tu znajdziesz przygotowane specjalnie dla Ciebie darmowe wsparcie w zmaganiach z rakiem!

Plan spotkania

19:00 Powitanie i wstęp – Agnieszka Dolna
19:05 Jak mądrze pomagać, nie zapominając o sobie – Magdalena Tereszkiewicz-Mosek 
19:50 Wsparcie pacjentów onkologicznych Onkofundacji Alivia
20:00 Sesja pytań i odpowiedzi 
20:25 Zakończenie spotkania – Agnieszka Dolna

Prelegentka:

Magdalena Tereszkiewicz – Mosek: Absolwentka psychologii oraz psychoonkologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. Pracuje z pacjentami zmagającymi się z chorobami nowotworowymi i innymi chorobami przewlekłymi oraz ich najbliższymi, na każdym etapie choroby. Specjalizuje się w pracy na zasobach, pomaga radzić sobie z emocjami wynikającymi z choroby, budować jej właściwy obraz, zawsze wychodząc naprzeciw aktualnym potrzebom pacjenta. Asystuje całym rodzinom w przechodzeniu przez proces chorowania, dużą uwagę poświęcając najmłodszym. Wspiera osoby w żałobie, cierpiące po stracie. Doświadczenie zawodowe jako psycholog zdobywała w prywatnej poradni psychologicznej, firmie zajmującej się lotniczym transportem medycznym oraz charytatywnie wspierając osoby w potrzebie, głównie w kryzysach życiowych. W swojej praktyce wykorzystuje też doświadczenie z wieloletniej pracy z obszaru biznesowego. Jest orędowniczką psychoedukacji.

Webinar został zarejestrowany, a nagranie jest dostępne na naszym kanale youtube.

Partnerzy wydarzenia: Ogólnopolska Federacja Onkologiczna, Harmonia Poradnia Zdrowia Psychicznego – Grupa Luxmed, Roche

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.